ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צברי מתן אל נגד בטוח לאומי-סניף :


בתי הדין לעבודה

בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב - יפו

בל 002972/08

בפני:

כב' השופט ד"ר יצחק לובוצקי – אב"ד

נ.ע. מר רמי נחום

נ.מ. מר רחמים עדן

תאריך:

17/01/2010

בעניין:

צברי מתן אל

ע"י ב"כ עו"ד גלעד מרקמן

התובע

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ עו"ד אירית רייכנברג

הנתבע

פסק – דין

התובע, הועסק כצלם מטעם חברת כוח האדם או.אר.אס, בתקופת הפינוי של גוש קטיף (להלן: "החברה"). לדבריו, ביום 23.8.05 בזמן שהתגורר במבנה שסופק לו על ידי המעביד, ובמהלך רחצה במקלחון, נחבל באפו ונגרם לו שבר באף (להלן: "יום הארוע").

משסירב הנתבע להכיר בארוע כ"תאונת עבודה" כמשמעה בסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] התשנ"ה – 1995 (להלן: "חוק הביטוח הלאומי"), הוגשה התביעה הנוכחית.

לאחר שבחנו את הראיות שהוצגו לפנינו, אנו קובעים כי התובע לא עמד בנטל המוטל עליו להוכיח קיומו של אירוע תאונתי במועד הנטען. ונבהיר החלטתנו:

1. התובע הגיש את תביעתו למוסד לביטוח לאומי רק כעבור כשנה מיום האירוע הנטען (טופס התביעה נ/2). התובע אישר בעדותו כי מעסיקו סירב לחתום על הצהרת המעביד ולאשר כי אכן נפגע בעבודה (עמ' 2 לפרוטוקול, שורות 19-16).

2. התובע פנה לטיפול רפואי רק כשבוע לאחר מועד האירוע הנטען. במסמכים הרפואיים שהציג התובע (ת/2, ת/3) אין כל אזכור אודות חבלה בעבודה.

צילום האף שביצע התובע (ת/3) בוצע רק כשבוע לאחר מועד האירוע הנטען ובאשר לת/2- המדובר בהצעת מחיר לביצוע טיפול שיניים. התובע

העיד בעניין זה כי היתה לו דלקת בשן (על אף שאין אישור רפואי על כך) כאשר, רק כשבוע לאחר מכן אובחן אצל התובע השבר באף.

3. מר יונתן גולובסקי, חברו של התובע אשר עבד עמו, הצהיר כי האירוע הנטען התרחש במהלך חודש אוגוסט 2005 (סעיף 2 לתצהירו). בביה"ד לא זכר העד את החודש שבו התרחש האירוע (עמ' 5 שורות 5-3). מר גולובסקי העיד כי שמע

את התובע צועק שקיבל מכה וראה כי התובע מדמם מאפו. ואולם אינו זוכר אם התובע המשיך להתלונן על כאבים שבוע לאחר האירוע הנטען. כן העיד מר גולובסקי כי התובע סיפר לו שאובחן אצלו שבר באף, רק לאחר שביקר אצל הרופא, אינו זוכר במדויק מתי (עמ' 5 שורות 25-9).

סוף דבר:

התובע בחר להגיש תביעתו רק כשנה לאחר האירוע הנטען.

התובע לא המציא כל מסמך רפואי שיש בו כדי לתמוך בגרסתו כי נחבל בעבודה ושבר את אפו. המסמך היחידי שהומצא הנו תוצאות צילום רנטגן שבוצע כשבוע לאחר האירוע הנטען, כאשר גם בו אין כל אזכור אודות חבלה בעבודה.

לאור האמור לעיל, לא השכיל התובע להוכיח קיומו של אירוע תאונתי, ולפיכך אין מנוס מדחיית תביעתו.

אין צו להוצאות.

זכות ערעור: תוך 30 יום.

ניתן היום כ"ו בטבת, תש"ע (12 בינואר 2010) בהעדר הצדדים.

נ.ע. מר ר. נחום

נ.מ. מר ר. עדן

ד"ר י. לובוצקי – שופט, אב"ד

ק/גלית דוד+רוניתע/מעורבים
תובע: צברי מתן אל
נתבע:
שופט :
עורכי דין: