ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ"י נגד כהן דוח-א תא תנועה-90200545995 :


בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ת"א – יפו

ת 033263/08

בפני:

כב' השופט מאיר דרורי

תאריך:

13/01/2010

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

ע"י ב"כ עו"ד

ליאור

נ ג ד

כהן אייל

הנאשם

ע"י ב"כ עו"ד

גורביץ

הכרעת דין

הנאשם מואשם בכך כי נהג בהיותו שכור כאשר רמת האלכוהול בליטר אויר נשוף הינה 435 מק"ג. במעשים אלה עבר הנאשם על הוראות סעיף 62 (3) לפקודת התעבורה, תשכ"א - 1961.

אין מחלוקת בין הצדדים בנקודות הבאות:

1. רכב הנאשם נעצר לבדיקה אקראית על ידי השוטרים בדרך המרינה בהרצליה.

2. שני השוטרים שעצרו את רכב הנאשם אינם שוטרים ממחוז תל אביב, אלא שוטרים שהגיעו מהצפון לתגבור.

3. הנאשם הודה כי שתה ויסיקי וכן לגם בירה.

המחלוקת בין הצדדים הינה כדלקמן.

לטענת המאשימה, השוטרים פעלו בהתאם להוראות המשטרה ומפעיל הינשוף הפעיל את הינשוף בהתאם להוראות ההפעלה, לפיכך יש לסמוך על תוצאות הבדיקה.

לטענת ההגנה, השוטרים לא הקפידו על כך כי תעבור רבע שעה מעצירת רכב הנאשם עד לביצוע הבדיקה. כמו כן לא הקפידו כי הנאשם לא ישתה, לא יאכל, לא יקיא ולא יעשן במשך הזמן מעצירתו ועד לביצוע הבדיקה.

בית המשפט קובע כי ניתן להסתמך על בדיקת הינשוף כפי שבוצע על ידי השוטרים לפיכך בית המשפט קובע כי הנאשם היה שכור, זאת מן הנימוקים הבאים:

1. לפי הדוח שרשמו השוטרים זמן העצירה היה 2.40, גם הנאשם אינו חולק על כך כי זמן העצירה היה 2.40. אכן בת/4 השוטר רס"ר סביחי כיתאם מאשר כי טעה ורשם כי שעת עצירת הרכב היא 1.40. ברם, יתכן בהחלט כי מזובר בטעות קולמוס ואין בכך כדי לקבוע כי שעת עצירת הרכב לא היתה בשעה 2.40, מה עוד שבשאר המסמכים מצויינת שעת העצירה 2.40.

2. על פי פלט הינשוף הבדיקה בוצעה בשעה 2.59 כך שעברו 19 דקות ממועד עצירת הרכב עד למועד ביצוע הבדיקה, דהיינו עברה למעלה מרבע שעה. על פי טענת המאשימה שלא נטענה בעת רישום הדוח, הנ"ל עישן סיגריות בעת שישב ברכב אחרי שנעצר. ברם, גם לטענתו מאז שיצא מהרכב ועד שבוצעה הבדיקה חלפו לפחות 7 דקות בעוד שעל פי הוראות ההפעלה יש להמתין 5 דקות בלבד בין עישון לבין מועד ביצוע הבדיקה.

3. הנאשם הודה כי שתה כוס וויסקי ובירה.

4. העולה מן המקובץ כי לא הונחה כל תשתית ראיתית על ידי ההגנה הסותרת את ממצאי הינשוף. כמו כן, טענות ביחס לאופן הפעלת הינשוף על ידי השוטרים אינן מבוססות דיין. הנאשם הודה כי שתה כוס וויסקי ולאחר מכן בירה, בנסיבות אלה בית המשפט קובע כי הנאשם היה שכור בעת נהיגתו לפיכך מרשיע את הנאשם בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום.

ניתנה היום כ"ז בטבת, תש"ע (13 בינואר 2010) במעמד הצדדים.

מאיר דרורי - שופט

קלדנית: שנימעורבים
תובע:
נתבע: כהן אייל
שופט :
עורכי דין: ע"י ב"כ עו"ד,ע"י ב"כ עו"ד