ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גריף נגד גורדון-רודי :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות ירושלים

תק 002637/09

לפני:

כב' השופטת תמר בר-אשר צבן

תאריך:

30/11/2009

בעניין:

גריף גיא

התובע

נ ג ד

גורדון-רודי רינה

הנתבעת

פסק דין

ביום 13.9.2009 סמוך לשעה 7:15 בבוקר אירעה התנגשות ברחוב מרדכי אלקחי בשכונת ארמון הנציב בירושלים, בין קטנוע שעליו רכב התובע לבין מכוניתה של הנתבעת. אין חולק שכתוצאה מהתנגשות זו נפל הקטנוע על הכביש וניזוק, ובשל נזקים אלו הוגשה התביעה.

לפי תיאורו של התובע, הוא רכב על הקטנוע, כשברשותו שקית זבל. עצר ליד מכולת האשפה וכשעמד להשליך את השקית, הבחין במכוניתה של הנתבעת מגיעה מולו. בשל כך נאלץ לקפוץ מהקטנוע, ומכוניתה של הנתבעת פגעה בקטנוע שכך ניזוק.

תיאורה של הנתבעת שונה. לדבריה, נסעה במהירות אטית מאוד, מאחר שהכביש במקום צו וגם הסיעה שני ילדים. לפתע ראתה מולה רוכב קטנוע נוסע באמצע הכביש, ופוגע במראה השמאלית צדדית שלה. ניסיונה לחמוק מהקטנוע ולהצמד לימין הדרך, לא הצליח למנוע את ההתנגשות.

הסברה של הנתבעת ואופן עדותה היו מהימנים יותר מדברי התובע. אמנם הנתבעת רק ידעה לתאר את הדברים כאמור, אך הוסיפה שהילדים שהיו במכוניתה ראו שהתובע ניסה להשליך שקית אשפה תוך כדי נסיעה. אמנם לא ניתן להסתמך על דברי הילדים, שלא העידו לפניי, אך דבריהם נותנים הסבר מסתבר ואפשרי לאופן התרחשות התאונה ומתיישבים עם גרסת התובע. נראה שהתובע אכן התכוון להשליך אשפה, אלא שבניגוד לדבריו, לא עצר את הקטנוע לשם כך, אלא ניסה לעשות כן תוך כדי נסיעה, וכך התנגש במראה הצדדית של מכונית הנתבעת, אף מבלי שהבחין בכך.

כך או אחרת, התובע לא הוכיח את גרסתו, ובכל מקרה היא אינה מתקבלת יותר על הדעת, ואף איננה הגיונית יותר מזו של הנתבעת. להיפך, דווקא גרסת הנתבעת כאמור, הגיונית יותר.

לפיכך התביעה נדחית.

לפנים משורת הדין, לא אחייב את התובע לשאת בהוצאות הנתבעת.

המזכירות תשלח לצדדים את פסק הדין.

ניתן היום י"ג בכסלו, תש"ע (30 בנובמבר 2009) בהעדר הצדדים

תמר בר-אשר צבן, שופטת



מעורבים
תובע: גריף גיא
נתבע: גורדון-רודי רינה
שופט :
עורכי דין: