ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אביטן נגד פוילד :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות ירושלים

ת"ק 2483/09

לפני:

כב' השופטת תמר בר-אשר צבן

תאריך:

02/11/2009

בעניין:

אביטן יצחק

תובע

נ ג ד

פוילד מלוינה

נתבע

פסק דין

בתאריך 19.3.06 התנגשה מכוניתה של הנתבעת מסוג "אופל" במכונית מסוג "סוזוקי", שבה נהג התובע. ההתנגשות אירעה בסימטה שמאחורי בניין יד שרה, המצוי בשדרות הרצל בשכונת בית הכרם בירושלים.

לא הייתה מחלוקת כי הנתבעת נסעה לאחור, וכי פגעה עם חלקה האחורי של מכוניתה בחלק הקדמי של המכונית שבה נהג התובע, כפי שאף אישרה זאת בחתימת ידה (ת/1). אולם לטענתה, דובר בפגיעה קלה מאוד אשר לא הותירה כל נזק, ובכל מקרה לא עלה בידי התובע להוכיח כי אמנם נגרם נזק כלשהו למכונית שבה נהג. לא זו בלבד, אלא שלטענת הנתבעת, התובע אף אינו הבעלים של המכונית שבה נהג ולכן לא יכול היה להגיש תביעה בשל הנזקים שנגרמו לאותה מכונית.

אין חולק כי התובע אכן אינו הבעלים של המכונית, וכי מכונית ה"סוזוקי" שייכת לאחיו של התובע. התובע הגיש יפוי כח שלפיו אחיו הסמיך אותו למכור את המכונית (ת/2), אלא שבכך אין די לצורך הגשת התביעה. מכל מקום, כפי שטענה הנתבעת בצדק, התובע לא הוכיח בשום דרך כי אמנם נגרם נזק כלשהו למכונית ה"סוזוקי" שבה נהג. לא הוגשה קבלה על תיקון הנזק שלכאורה נגרם, לא צורפה חוו"ד שמאי המפרטת את היקף הנזק, ואפילו לא צורפה תמונה המשקפת את העובדה שאמנם נגרם נזק כלשהו למכונית.

בנסיבות אלו שבהן לא הוכח כי אמנם נגרם נזק כלשהו למכונית שבה נהג התובע, התביעה נדחית ללא צו להוצאות.

המזכירות תמציא העתקים לצדדים.

ניתן היום ט"ו בחשון, תש"ע (2 בנובמבר 2009) בהעדר הצדדים.

תמר בר-אשר צבן, שופטתמעורבים
תובע: אביטן יצחק
נתבע: פוילד מלוינה
שופט :
עורכי דין: