ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מד"י נגד יבגני ולאוניד קרטפלד :


37

בתי המשפט

בית משפט השלום קרית גת

ת.פ 000779/09

בפני:

כבוד השופטת טלי חיימוביץ

תאריך:

02/11/2009

בעניין:

מדינת ישראל – יחידת תביעות לכיש

המאשימה

ע"י ב"כ עוה"ד

נ ג ד

1. יבגני קרטפלד

2. לאוניד קרטפלד

הנאשם

ע"י ב"כ עוה"ד

נוכחים:

שני הנאשמים, ועו"ד אסידו תורג'מן, על דעת ב"כ הצדדים

גזר דין

1. הנאשמים הורשעו על פי הודאתם בעבירות של שבל"ר לפי סעיף 413ג לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "החוק"), הפרת הוראה חוקית לפי סעיף 287(א) לחוק, נאשם 1 גם בעבירה של החזקת מכשירי פריצה לפי סעיף 409 לחוק, ונאשם 2 גם בעבירות של נהיגת רכב מנועי ללא רישיון, לפי סעיף 10(א) לפקודת התעבורה [נוסח חדש], תשכ"א-1961, נהיגה בזמן פסילה, לפי סעיף 67 לפקודה הנ"ל ונהיגה ללא ביטוח, לפי סעיף 2(א) לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], תש"ל-1970.

  1. על פי עובדות כתב האישום, ביום 21.6.09 עשו הנאשמים שימוש ללא רשות ברכב המתלונן, בכך שפתחו את הדלת, התניעו את הרכב ונסעו מהמקום, כאשר נאשם 2 נוהג ברכב. הנאשמים תדלקו את הרכב ב-50 ₪ בתחנת דלק, וברחו בלי לשלם. כל זאת עשו הנאשמים בניגוד לתנאי שחרור בערובה, של קצין משטרה, לפיהם נאסר עליהם לצאת מביתם למשך 3 ימים. בנוסף, נאשם 2 נהג ברכב ללא רישיון ללא ביטוח, ובפסילה. נאשם 1 גם החזיק בכלי פריצה.
  2. לנאשם 1, 7 הרשעות קודמות, בעבירות רכוש, סמים והפרת הוראה חוקית. בנוסף, תלוי ועומד נגד נאשם זה מאסר מותנה בן שלושה חודשים מת.פ 145/08 של בית משפט השלום בקרית גת, מיום 3.2.08, שהינו בר הפעלה בתיק זה.
  1. לנאשם 2, 8 הרשעות קודמות בעיקר בעבירות סמים ורכוש, והוא ריצה בגינם מספר תקופות מאסר.
  1. הנאשמים נתונים במעצר עד תום ההליכים מיום האירוע, 21.6.09.
  1. ב"כ המאשימה עותרת להשית על הנאשמים עונשים חמורים, נוכח עברם המכביד, והמאסר המותנה של נאשם 1, וכן להשית על נאשם 2 גם עונש של פסילת רישיון הנהיגה.

7. ב"כ נאשם 1 עתר שלא להחמיר עם הנאשם. לטענתו, הנאשם קיבל את הרכב מאדם אחד שזהותו לא ידועה, והוא ונאשם 2 התבקשו להעבירו ממקום למקום. זו הסיבה בגינה סרב להודות בגניבת הרכב, וניהל את ההליך. ואכן בסופו של יום הסכימה המדינה לשנות את סעיף העבירה לשבל"ר.

8. ב"כ הנאשם ביקש להתחשב בהודייתו המהירה, העובדה שחלקו הוא הקטן מבין השניים, כי לא נהג, אלא ישן במושב האחורי, וכי היה שיכור, ולכן לא שלט במעשיו. הוא עתר שלא להטיל עליו מעבר לתקופת התנאי. ב"כ הנאשם הפנה לכך שהרשעותיו האחרות ישנות יותר.

9. ב"כ נאשם 2 עתרה להקל עימו, נוכח היותו לוחם מצטיין בגבעתי, בעל אות מופת, אשר מאז שחרורו מצה"ל התמכר לסמים, וכל הנסיונות להיגמל עלו בתוהו. כן טענה, כי יש להתחשב בגרסתו העקבית, שבסופו של דבר התקבלה על דעת המאשימה. גם הפרת ההוראה החוקית היתה בקשר לעבירה של החזקת רכוש גנוב. עצם הנהיגה ללא רישיון, הגם שהודה, היתה למרחק קצר, וכי התבקש להעביר את הרכב כברת דרך. בכך, לטענת הסניגורית, שונה מצבו מנהגים אחרים אשר נוהגים בפסילה ומסכנים את הציבור. גם באת כח נאשם 2 עתרה להשית עליו עונש שלא יעלה על תקופת המעצר.

10. שקלתי לקולא את הודייתם של הנאשמים, לאחר התיקון אותו ביקשו מראש בכתב האישום. כן שקלתי את העובדה כי מדובר בעבירת רכוש ברף בינוני נמוך, וכי בסופו של דבר לא צלחה. לחומרה הבאתי בחשבון את עברם הפלילי של הנאשמים שהינו משמעותי.

11. לנאשם 1 הרשעות החל משנת 1996, בעבירות סמים ורכוש עד 2008, כאשר ב – 2/08 הורשע בעבירה של גניבה מרכב ונידון למאסר מותנה בלבד, נוכח טענתו כי היה שתוי בעת ביצוע העבירה, וכי מדובר במעידה חד פעמית.

12. לנאשם 2, 8 הרשעות קודמות החל משנת 2000 בעבירות סמים ורכוש כולל סחר, וכן ריצה מספר מאסרים, כשהאחרון שבהם בן - 17 חודשים נגזר עליו בחודש 10/07.

13. כך שעינינו הרואות כי אמנם אין עסקינן בראשי פשע, אולם לבטח מדובר בעבריינים מועדים, החוזרים ומבצעים עבירות רכוש, ככל הנראה כדי לממן את צריכת הסמים שלהם. הנהיגה בפסילה ותחת השפעה, חמורה אף היא בעיני עד מאד.

14. אשר על כן, אני גוזרת על הנאשמים את העונשים הבאים:

א. נאשם 1 - מאסר בפועל לתקופה של 7 חודשים. מפעילה מאסר מותנה בן 3 חודשים. סה"כ ירצה הנאשם בגין גזר דין זה, תקופה של 10 חודשים, אשר תמנה מיום מעצרו, 21.6.09.

ב. נאשם 2 – מאסר בפועל בן 10 חודשים, אשר ימנה מיום מעצרו, 21.6.09.

ג. כל אחד מהנאשמים – 6 חודשי מאסר על תנאי שלא יעבור תוך 3 שנים מיום שחרורו מהמאסר עבירה בה הורשע בתיק זה, למעט עבירות התעבורה.

ד. נאשם 2 – פסילת רישיון נהיגה בפועל למשך 12 חודשים.

ה. פסילת רישיון נהיגה על תנאי למשך 12 חודשים, שלא יעבור תוך 3 שנים מיום שחרורו מהמאסר עבירה על פקודת התעבורה, בה הורשע בתיק זה.

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום

ניתן היום ט"ו בחשון, תש"ע (2 בנובמבר 2009) במעמד הנוכחים.

טלי חיימוביץ, שופטת


מעורבים
תובע:
נתבע: יבגני קרטפלד
שופט :
עורכי דין: