ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פנאי שרה נגד אהרון יוסף :


6

בתי המשפט

בית משפט השלום כפר-סבא

א 001171/09

בפני:

כב' השופט דוד גדול

תאריך:

02/11/2009

שרה פנאי

בעניין:

התובעת

עו"ד אמיר כץ

ע"י ב"כ

נגד

1. אהרון יוסף

2. כלל חברה לביטוח בע"מ

הנתבעים

עו"ד אברהם יוסף

ע"י ב"כ

פסק דין

1. התובעת הגישה תביעה כספית בסדר דין מהיר כנגד הנתבע, אהרון יוסף, וכנגד הנתבעת 2, המבטחת של הנתבע.

2. בכתב התביעה עותרת התובעת כי ביהמ"ש יחייב את הנתבעים לשלם לה סך של 6,926 ₪ (להלן: "סכום התביעה").

3. ביום 18.7.08 אירעה תאונה בה היו מעורבים רכב פרטי, מס' רישוי 59-742-60 (להלן: "רכב התובעת").

4. מאידך, בתאונה היה מעורב טנדר טויוטה היילקס מס' רישוי 19-742-60 (להלן: "רכב התובעת"). רכב זה היה מבוטח ביום התאונה אצל הנתבעת 2 (להלן: "כלל") בפוליסת ביטוח תקפה המכסה את אחריותה כלפי צד ג'. רכב זה היה נהוג ע"י הנתבע.

5. בדיון ביום 29.10.09 הופיעה התובעת וספרה כי ביום התאונה, שהיה יום ו', נסעה ברח' אבן גבירול בתל אביב בנתיב הימני ביותר. משהגיעה לפנת אבן גבירול השופטים, יצא הנתבע מרח' השופטים ופגע בה בכנף אחורית ימנית באזור הדלת האחורית. התובעת ספרה כי ראתה את רכב הנתבעת יורד ברח' השופטים, וסברה כי הנתבע יכבד את התמרור המוצב בפנת רח' השופטים, המורה לרכב היוצא מרח' השופטים ימינה לאבן גבירול, כי עליו ליתן זכות קדימה לרכב הבא מרח' אבן גבירול.

התובעת ספרה כי הנתבע לא ציית לתמרור, וכך ארעה התאונה.

6. מאידך, טען הנתבע כי התמרור "תן זכות קדימה" נמצא עד מטר וחצי בתוך רח' השופטים. ע"מ שיהיה לו שדה ראיה, הוא ירד לפנה והבחין בשש-שבע מכוניות שחלפו ברח' אבן גבירול. לטענת הנתבע, התובעת אולי נלחצה, נדבקה לרכבו והשתפשפה.

7. מעיון בתמונות שהציגה התובעת, בדיקת מיקום הפגיעות ואופיין, אני בא למסקנה כי הסברו של הנתבע לא מתיישב עם מה שרואים בתמונות, ולכן אני מעדיף את גרסת התובעת על פני זו של הנתבעים.

8. אשר על כן, אני מחייב את הנתבעים, יחד ולחוד, לשלם לתובעת סכום התביעה בסך של 6,926 ₪ בלוויית ריבית והפרשי הצמדה מיום 15.1.09 ועד ליום התשלום בפועל, אגרת בימ"ש בסך 320 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 845 ₪ הכולל כבר מע"מ. התשלומים יבוצעו תוך 30 יום מהיום באמצעות הנתבעת.

ניתן היום ט"ו בחשון, תש"ע (2 בנובמבר 2009) בהעדר הצדדים

דוד גדול, שופט


מעורבים
תובע: שרה פנאי
נתבע: אהרון יוסף
שופט :
עורכי דין: ע"י ב"כ,עו"ד אמיר כץ