ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד גיא חסן :


בתי המשפט

בית משפט השלום כפר-סבא

בש 004864/09

בתיק עיקרי: פ 002502/09

בפני:

כב' השופטת ניצה מימון-שעשוע

תאריך:

02/11/2009

בעניין:

מדינת ישראל

המבקשת

נ ג ד

1. גיא חסן

2. דוד יקיר

3. עזרא ברק

ע"י ב"כ עו"ד רן עמר

המשיבים

החלטה לעניין ראיות לכאורה (המשיב 3)

המשיב 3 הואשם יחד עם שני אחרים, ושני קטינים שהואשמו בכתב אישום נפרד, בעבירה של תקיפה חבלנית בנסיבות מחמירות בצוותא.

למשיב 3 מיוחסות בכתב האישום הפעולות הבאות:

סעיף 4 – לאחר שהמתלונן יצא מהמסעדה, תקפו אותו הנאשמים במכות אגרוף ובעיטות בגופו וראשו וכן תלשו את שיערו.

סעיף 6 – לאחר שהמתלונן הותקף ע"י הנאשם 2 באמצעות קרש, תפס בו המשיב בסמוך לפיצריה, הפילו ארצה והיכה אותו באגרופים ובעיטות.

סעיף 7 – המתלונן נמלט מהמקום כשהנאשמים רודפים אחריו ומכים אותו.

הסניגור טוען, כי לאחר עיון בחומר הראיות, הכולל עדויות ודיסק מצלמת אבטחה שפעלה במקום, אין ראיות לכאורה למיוחס למשיב.

עיינתי בחומר החקירה ולהלן פירוט הראיות הקושרות את המשיב לתקיפה:

הודעת המשיב: המשיב קשר עצמו לאירוע, לנאשמים האחרים ולמעורבות פיזית בקטטה, אך טען כי בתחילה משך את המתלונן מהמסעדה כדי לסיים את האירוע, לאחר מכן הגיע יאיר בעל המקום ולקח הצידה את הקטין ח.ס. שהתחיל את האירוע, ובשלב זה המשיב דיבר עם יאיר שיעזוב אותו, ואז שמע צלילי התכתשות מאחוריו וראה את המתלונן רב עם הנאשם 2 ("דודו") ורץ אחריו, וגם המשיב עזב את יאיר ורץ אחריהם. הוא אישר שראה שדודו היכה את המתלונן עם קרש במהלך המרדף, קרש שלדבריו היה בתחילה בידי המתלונן ומאן דהוא העביר אותו לדודו. המשיב הפריד ביניהם, ואז נפל יחד עם המתלונן ארצה ו"פתח את הסנטר". בשלב זה יאיר התערב ומשך הצידה אותו ואת דודו מהמתלונן. הוא אישר כי במהלך ה"הפרדה" נתן למתלונן בעיטה, כי הלה דחף אותו. כן אישר כי שתה 3 כוסות וודקה לפני האירוע.

הודעת המתלונן: המתלונן תאר את חלקם של הנאשמים האחרים והקטין ח.ס. באופן ספציפי, אך לגבי המשיב ציין רק כי לאחר שהותקף בקרש (ע"י נאשם 2) התחילו "מכות" עם אחרים.

הודעת יאיר רעאני, בעל המסעדה ודודו של המתלונן: יאיר, שהוזעק למקום ע"י המתלונן, אמר בהודעתו השניה מיום 27.9.09, אחרי שצפה בדיסק מצלמת האבטחה, כי את התקיפה כלפי המתלונן במגרש החניה, ע"י הנאשם 2 ואחרים, כפי שתאר בהודעתו הראשונה, לא רואים בדיסק כי חלק זה של האירוע היה במקום שאינו מצולם במצלמת האבטחה. יחד עם זאת, הוא ראה בדיסק את המשיב מכה את המתלונן (ש' 27), וכן נזכר שהמשיב ניסה לתקוף את המתלונן וכשיאיר הגיע ניסה לתקוף אותו ואמר "מי זה יאיר" כשאמרו לו שלא ירים ידיים על יאיר.

הודעת אושר חגג שהיה מעורב באירוע (לגרסתו כצופה ולגרסת יאיר רעאני נראה בדיסק דוחף את המתלונן בתחילת האירוע): לדבריו, לאחר שהנאשם 2 היכה את המתלונן בקרש, המשיב תפס את המתלונן מאחורי פיצה ונטו והתחיל לתת לו מכות, שניהם נפלו על הרצפה ואז יאיר הפריד ביניהם וגם הוא נפל על הקרקע.

לפיכך אני קובעת כי קיימות ראיות לכאורה, המשתלבות היטב זו בזו, לגבי תקיפת המתלונן ע"י המשיב מחוץ למסעדה. עם זאת, אין בחומר הראיות פירוט ספציפי לגבי טיב התקיפה של המתלונן, (האם מכות ודחיפות "בלבד", או "אגרופים ובעיטות" כמיוחס לו), פרט להודאתו בבעיטה, ולא ברור אם בשלב שהמשיב תקף את המתלונן ונפל עמו ארצה, כמתואר ע"י יאיר, אושר והמשיב עצמו, היו מעורבים גם אחרים שתקפו בצוותא חדא כמתואר בכתב האישום ועולה בעקיפין מהודעת המתלונן, או שהיה זה אירוע נפרד בו היו מעורבים המתלונן, הנאשם 2 והמשיב, כפי שעולה מההודעות הנ"ל.

ניתנה היום ט"ו בחשון, תש"ע (2 בנובמבר 2009) במעמד הצדדים.

ניצה מימון-שעשוע, שופטת