ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמר נורית נגד בטוח לאומי-סניף ב :


בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה

ב ב א ר - ש בע

בל 002282/09

בפני:

כב' הרשם איתי אדרת

תאריך:

02/11/2009

בעניין:

עמר נורית

ע"י ב"כ עו"ד

מרגלית ורד

המערערת

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ עו"ד

לימור ליבדרו

המשיב

נוכחים:

ב"כ המערערת

ב"כ המשיב

פרוטוקול

1. בית הדין מביא לידיעת הצדדים, כי הערעור הינו רק בשאלות משפטיות וכן כי בפני המערערת האפשרות לפנות בבקשת החמרה.

2. כן מבהיר בית הדין לצדדים, כי רשאים הם להעלות את טענותיהם בעל פה במהלך הדיון עתה ובסיומו ככל, שלא תושג הסכמה ביניהם, יועבר התיק לשופט למתן פסק דין.

3. לחילופין, מובהר לצדדים, כי הם רשאים לדרוש דיון בפני שופט או הגשת סיכומים בכתב ובמקרה זה ידחה הדיון מהיום ויקבע בפני שופט.

ב"כ המערערת:

אני מסכימה שהטענות ישמעו בפני הרשם והתיק יועבר לשופט למתן פסק דין.

אני חוזרת על כל נימוקי הערעור ורוצה להדגיש כי למעשה הוועדה מצביעה על כך שנמצאו כל הסימנים הפונקציונליים המאפיינים אטקסייה והסיבה היחידה שהוועדה נמנעת מלקבוע אבחנה זו הינה סרובה להכיר במקור הנוירולוגי של האטקסייה הזו.

בנסיבות אלה מחוייבת היתה לטעמינו לקבוע את הנכות של המערערת לפי סעיף א' (7) (ד) מן הסיבות הבאות:

א. כל הרופאים המטפלים וכל הסממנים הרפואיים האחרים מהם סובלת המערערת מעידים על פגיעה במערכת העצבים המרכזית לרבות ד"ר שמולוור וד"ר גרינפלד אשר למכתביהם היתה הוועדה מחוייבת להתייחס.

ב. בית הדין הארצי הורה לוועדה לקבוע נכות ולו על דרך ההתאמה ומשמצאה הוועדה כי הביטוי הפונקציונלי לאטקסיה קיים היתה מחוייבת לקבוע את הנכות דרך ההתאמה.

ג. בסעיפי הליקוי אין דרישה לקיומה של אטקסיה אורגנית ולכן לטענתינו מבחינה משפטית די בקיומה של אטקסיה פונקציונלית כדי לחייב את הוועדה לקבוע את הנכות המבוקשת.

ב"כ המשיב:

הוועדה התכנסה על פי פסק דין של בית הדין הארצי מיום 23/02/2009 ופעלה בהתאם להוראותיו. ראשית יצויין כי הוועדה לא נדרשה בפסק הדין לבדוק את המערערת ולכן לא ערכה בדיקה קלינית. שנית התייחסה הוועדה למסמך של ד"ר שמוולר מיום 05/10/2006 ולמכתבו של ד"ר גרינפלד מיום 05/06/2008 ופריטה את ממצאיהם ונימקה בסעיף ו' (1) בפרוטרות מדוע אינה מקבלת אותם. זאת ועוד, הוועדה ציינה במפורשות כי אין שום סימן אשר מאפיין את תסמונת האטקסיה וכי אין תופעות של האטקסיה בגפיים התחתונות והעליונות.

כמו כן ציינה כי הבדיקה המתוארת על ידי ד"ר גרינפלד תואמת את החלטת הוועדה הנוכחית על הפרעה פונקציונלית ולא על הפרעה אורגנית של האטקסיה זאת למרות שמשתמש במילה האטקסיה. המדובר בהחלטה רפואית גרידא שאין מקום כי בית הדין יתערב בה ומשמלאה הוועדה אחר פסק הדין של בית הדין הארצי לא עולה טעות משפטית מהחלטתה ודין הערעור להדחות.

החלטה

1. התיק יועבר לשופט/ת למתן פסק דין.

2. פסק הדין ישלח לצדדים בדואר רשום.

ניתנה היום ט"ו בחשון, תש"ע (2 בנובמבר 2009) במעמד הנוכחים.

איתי אדרת - רשם

שם הקלדנית: שמחה ורוןמעורבים
תובע: עמר נורית
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: לימור ליבדרו,מרגלית ורד