ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חמצני נגד קדוש :


בתי המשפט

ב"מ לתביעות קטנות ראשון לציון

תק 000332/09

בפני:

כב' השופטת הלית סילש

תאריך:

02/11/2009

בעניין:

חמצני טירן

התובע

נ ג ד

קדוש נחמה

הנתבעת

פסק דין

בפני תביעה במסגרתה עותר התובע כי בית המשפט יורה לנתבעת לפצותו בגין נזקי תאונת דרכים.

לטענת התובע ביום 06.10.2008 שעה שנהג חברו את רכבו ברחוב עולי הגרדום בראשון לציון, בלם הרכב לפניו. נהג רכב התובע בלם גם כן ובעת רכבו בעצירה מלאה, פגעה בו הנתבעת מאחור והדפה את רכבו על הרכב הראשון.

לטענת הנתבעת התאונה ארעה באשמתו המלאה של התובע. לטענתה רכב התובע לא הספיק לבלום, פגע ברכב הראשון ואז פגעה היא קלות ברכב התובע.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, בעדויות הצדדים בפני ובמסמכים אשר צורפו לי על ידי הצדדים אני קובעת כי דין התביעה להתקבל. להלן יפורטו הטעמים להחלטתי זו.

השאלה המהותית לה נדרשתי במסגרת תיק זה היא האם הנתבעת הצטרפה לתאונה קיימת בין התובע לרכב שלפניו או שמא הייתה הגורם העיקרי להיווצרותה. בעוד שלשיטת התובע הייתה זו הנתבעת שהדפה את רכבו לאחר שלא הספיקה לבלום, לשיטת הנתבעת נהג רכב התובע הוא שלא הספיק לבלום ועל כן פגע ברכב הראשון.

מצאתי בעניין זה לקבל את גרסת התובע.

מן הראיות עולה כי הנתבע הייתה בדרך לשיעור ומיהרה לדרכה ודומה כי היה בכך כדי להביאה למצב בו לא הייתה קשובה לתנאי הדרך.

גרסאות נהג רכב התובע והנתבעת היו סותרות ונוכח כך מצאתי לזמן לדיון נדחה את נהג הרכב הראשון. התרשמותי הבלתי אמצעית מעד זה הייתה כי עסקינן בעד מהימן.

האדון ז'בוטרו אברהם העיד כי במועד התאונה הרגיש מכה אחת ולא שתיים (עמוד 4 שורה 5-6 לפרוטוקול). הדעת נותנת כי ככל שהיה נהג רכב התובע פוגע ברכב הראשון ולאחר מכן הייתה הנתבעת פוגעת ברכב הנתבע היה חש זה בשתי פגיעות.

הנתבעת טענה כי לא פגעה ברכב התובע בחוזקה וכי אך "נגעה בו" וכן כי לא נגרם לרכבה או לרכב התובע מאחור לה ולו כל נזק. חוות הדעת לרכב התובע מלמדת כי הפגיעה מאחור לא הייתה שולית. הנתבעת מאידך לא צורפה כל חוו"ד או תמונות מטעמה.

באשר לנזקים שהרי התובע הציג חוות דעת שמאי, חשבונית בגין תשלום עלויות התיקון, אישור בדבר השתתפות עצמית. למעט הכחשה כללית לא הועלו על ידי הנתבעת טענות של ממש ביחס להיקף הנזקים או מהותם.

ממכלול הטעמים שנמנו לעיל אני מורה בזאת כי הנתבע, ישלם לתובעת סך של 1,618 ₪. סכום זה ישא הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה (17.01.09) ועד התשלום בפועל.

כן ישאו הנתבעים בהוצאות ההליך בסך של 350 ₪. סכום זה ישא הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד התשלום בפועל.

המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים באמצעות הדואר.

בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתן היום ט"ו בחשון, תש"ע (2 בנובמבר 2009) בהעדר הצדדים.

הלית סילש, שופטתמעורבים
תובע: חמצני טירן
נתבע: קדוש נחמה
שופט :
עורכי דין: