ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בשן ברכה נגד בטוח לאומי-סניף :


בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה

בבאר – שבע

בל 002089/09

בפני:

כבוד השופט יוסף יוספי

כדן יחיד

תאריך:

22/10/2009

בעניין:

בשן ברכה

התובעת

נ ג ד

בטוח לאומי-סניף באר שבע

ע"י ב"כ עו"ד

סימונה מימון

הנתבע

נוכחים:

התובעת ובתה

ב"כ הנתבע

פרוטוקול

ב"כ הנתבע

מדובר במבוטחת שצברה בהערכת תלות אחרונה ממרץ 2009 2.5 נקודות. על מנת להיות זכאית היא צריכה לצבור 6.5 נקודות.

בתה של התובעת

כאשר מגיעה אחות סיעודית או עובדת סוציאלית לבית אימי , לא ידעתי איך היא נבדקת. גם לא ידעתי את פועל המל"ל , רק אחרי שקיבלתי את המסמכים והבנתי איך האחות ממלאת את הטופס . יש סילוף מוחלט של העובדות . אזרחים רבים במצב שלי שעושים את המקסימום למען משפחתם גוזלים מהם את הזכות כאשר המצב משתנה, שישתנו החוקים. יש לי הערות לגבי טופס הערכת תלות . אני פניתי לסיוע משפטי, ואני נמנעת מלעשות כך משום שזה כרוך בהרבה התרוצצויות , וכספים. אני רואה באימי כילד שננטש ע"י המערכת , והכל נוגע לעניין הגדלת השעות. משנת 2007 לא חל שינוי במצבה .

ב"כ הנתבע

הערכת תלות קובעת מצב תפקודי .

בתה של התובעת

האחות כתבה מה שהיא רוצה בהערכת תלות. אמי זקוקה ל – 8 שעות טיפול. אני טוענת שהמל"ל לא נצמד בחוק. צויין בדוח שאימי נוטלת תרופות בעצמה , כאשר אני ציינתי שהיא לוקחת בנוכחות מישהו , כי לפעמים היא שוכחת לקחת תרופות . אימי פעם לוקחת בבוקר תרופה , שוכחת לקחת בערב וכיוצ"ב .

ב"כ הנתבע

נמסר בדוח שהמטפלת מסדרת את התרופות והתובעת נוטלת בעצמה .

בתה של התובעת

היא נשאלה מי עוזר לה לגרוב גרביים , היא משיבה בעצמה , מה לעשות שכאשר אין מטפלת היא תעשה זאת בעצמה. האחות כתבה דברים שקריים. אני הייתי בכל הפעמים בבדיקות , בפעם האחרונה לא הייתי משום שהתייאשתי.

ב"כ הנתבע

התובעת נבחנה ע"י פעולות שעשתה כאשר נדרשה לעשות. אנו בודקים לפי הנחיות, והמוסד לביטוח לאומי משרת את כלל המדינה. לפי אחוזי ניקוד קובעים את הכללים .

בתה של התובעת

בדעתי להגיש בקשה נוספת למל"ל להערכת תלות ואני מקווה שהם יהיו נאמנים למצב האמיתי שלה .

פסק דין

1. התובעת באמצעות בתה התייצבה לדיון וטענה את טענותיה . בית הדין הביע את הסתייגותו מן הטענות הכלליות , והתמקד בטענות לגוף העניין . לטענת התובעת הבדיקה שנעשתה לשם הערכת תלות אינה משקפת את מצבה האמיתי . אמנם, התובעת לא הצביעה על פגמים ספציפיים בבדיקה שנעשתה , אולם לגירסתה התוצאה מקפחת אותה.

2. התובעת מסרה כי בכוונתה להגיש בקשה נוספת לבדיקה מחדש של מצבה . אכן גם בית הדין סבור כי זהו הפתרון הנכון . בית הדין ממליץ כי הבודקת שתגיע לביתה של התובעת לא תהיה זו האחרונה שהגיעה , וזאת על מנת לבחון את המצב של התובעת בבחינת שולחן חלק .

בנוסף, ראוי שהביקור יתואם כך שגם בתה של התובעת תוכל להיות נוכחת , ולהביע את דעתה ולמסור תשובות מתאימות; על מנת למנוע מצב אשר בו נמסר מידע מוטעה בתום לב. נאמרו דברים לגבי מצבה הקשה של התובעת . בית הדין אמנם אינו רופא , אולם באופן חזותי ניתן להתרשם כי יש טעם לדברים שנאמרו , והדבר כמובן כפוף לבדיקה מקצועית ומפורטת .

3. לאור כל האמור לעיל , נמחקת התובענה , ללא צו להוצאות .

בית הדין מאמין ומקווה כי בדיקה נוספת שתערך לאור המפורט לעיל אכן תשקף את מצבה האמיתי של התובעת.

ניתן היום ד' בחשון, תש"ע (22 באוקטובר 2009) במעמד הצדדים.

יוסף יוספי

שופט

002089/09בל 734 שוש משיחמעורבים
תובע: בשן ברכה
נתבע: בטוח לאומי-סניף באר שבע
שופט :
עורכי דין: סימונה מימון