ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קאפח אילן נגד בטוח לאומי-סניף ב :


בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה

בבאר – שבע

בל 001891/09

בפני:

כבוד השופט יוסף יוספי

כדן יחיד

תאריך:

22/10/2009

בעניין:

קאפח אילן

התובע

נ ג ד

בטוח לאומי-סניף באר שבע

ע"י ב"כ עו"ד

סימונה מימון

הנתבע

נוכחים:

התובע ובנו

ב"כ הנתבע

פרוטוקול

התובע

קראתי את כתב ההגנה.

ב"כ הנתבע

היתה וועדה מאוחרת שקבעה נכות בשיעור 10% והפעילה את תקנה 15 במלואה, סה"כ 15.הוועדה התכנסה ביום 12.5.09 .

התובע

באותה תקופה לא יכולתי לעבוד בכל עבודה. ועד היום אני סובל מכאבים מהניתוח.

ב"כ הנתבע

התובע פנה לסניף והמציא חומר נוסף , החומר נשלח לוועדה על מנת לבחון מחדש. הוועדה מחודש מאי קבעה שלנכה נזקק יש אפשרות לעבוד בעבודה מתאימה אחרת.

בנו של התובע

התובע היה בפני הוועדה , והוא לא נבדק ע"י אף אחד מהרופאים , או ראה אותו. המצב לא השתנה , אלא ההיפך המצב הולך ומחמיר, התובע לא יכול לעבוד באף עבודה , כל דבר דורש ממנו מאמץ והוא נדרש לשבת ולנוח כ- 10 דקות על מנת להתאושש. על סמך מה הוועדה החליטה שעכשיו התובע מרגיש בסדר ? התובע היה בוועדה הראשונה ואמרו לו שהוא נכה נזקק ל – 4 חודשים . עכשיו היא שיתנה את המצב ואמרה שהוא יכול ללכת לעבוד על סמך מה היא החליטה החלטה כזו כאשר מצבו הורע. מדוע הוא לא נקרא לוועדה השניה . התובע לא יכול לבצע עבודה כלשהי, גם לא בעבודה פקידותית.

ב"כ הנתבע

הוועדה לא היתה צריכה לזמן את התובע למרות שאם הוא היה מבקש לעשות זאת בפני הוועדה היו מזמנים אותו. הוועדה ה רפואית שקבעה את הנכות עשתה זאת באמצעותפקידת שיקום , ועובדת סוציאלית , מחליטים אם יש סיכוי לתובע אם לאו. היתה וועדה קודמת כאשר הוא היה בתום תקופה של נכות 100% לאחר ניתוח , התובע הוכר כנכה נזקק . כאשר הוועדה באה לבחון מחדש היא קבעה 30% והיא קבעה שהוא סובל מכאב דוקר ,אותה וועדה לא מנעה ממנו להשתלב בעבודה כלשהי, לכן הוא לא הוכר כנכה נזקק. לא נפל פגם משפטי בהחלטת הוועדה , ולכן ביה"ד לא יכול להתערב בה.

בנו של התובע

התובע מצב על 3 חודשים , הפער הוא של ה – 70% . זה נשאר על 30% דבר שלא ברור מדוע. כל הרופאים יודעים וכותבים שהכאבים שלו בלתי נסבלים. דברים שעשה בעבר הוא אינו עושה אותם היום. אם התובע היה יודע שמתקיימת וועדה בעניינו הוא היה מתייצב.

ב"כ הנתבע

לא מדובר בנוהל קיים. אני מסכימה למחיקת התובענה ללא צו להוצאות .

התובע

אבקש את מחיקת התובענה ללא צו להוצאות . הוסבר לי כי הדבר אינו חוסם אותי בעתיד בנקיטה בכל הליך אם מצבי יחמיר .

פסק דין

1. התובענה נמחקת ללא צו להוצאות , בהסכמת הצדדים .

2. בית הדין שמע את התובע בקשב רב , והשתכנע כי התובע אכן מאמין בצדקתו, וכי מדובר באדם מהימן וישר. ראוי להבהיר כי במחיקת התובענה אין משום קביעה באשר למהימנות של התובע , אלא ביטוי לכך שבית הדין אינו יכול להתערב בהחלטות וועדת רשות ככל שאלה נוגעות בנושאים רפואיים . היה ובעתיד מצבו של התובע יחמיר , כמובן שהוא רשאי לנקוט בכל הליך אשר הדין מאפשר .

ניתן היום ד' בחשון, תש"ע (22 באוקטובר 2009) במעמד הצדדים

יוסף יוספי

שופט

001891/09בל 734 שוש משיחמעורבים
תובע: קאפח אילן
נתבע: בטוח לאומי-סניף באר שבע
שופט :
עורכי דין: סימונה מימון