ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כהן נגד כהן :


1

בתי המשפט

בבית המשפט השלום בירושלים

בשא005568/09

לפני:

כבוד השופט שמעון פיינברג- סגן נשיא

בעניין:

כהן יצחק אהרון

המבקש

(המתנגד)

נגד

כהן יהודה

המשיב

(הזוכה)

החלטה

  1. לפניי התנגדות לביצוע שטר.
  1. המשיב הגיש נגד המבקש בקשה לביצוע שטר בקשר לשיק על סך 24,000 ₪ (תיק הוצל"פ י-ם 6-09-21135-03). המבקש הגיש התנגדות לבקשה, נתמכת בתצהירו. רשם ההוצל"פ עיכב את ההליכים בתיק והעביר את הדיון בהתנגדות לבימ"ש זה.
  1. המבקש והמשיב הם אחים. המבקש טוען בתצהירו, כטענה מקדמית, כי המשיב היה מנוע מלהגיש את השיק לביצוע, לאור הסכמת הצדדים שקיבלה תוקף של פסק דין, ואף לאור הודעת המשיב עצמו במכתב מיום 24.6.09 (צורף כנספח ב'), ובהודעה מיום י"א בסיון תשס"ט (צורפה כנספח ג'). לגופם של דברים, טוען המבקש, כי השיק נמסר למשיב כשיק בטחון בלבד וזאת עקב סכסוך ירושה משפחתי. התנאי לעשיית שימוש בשיק היה שהמשיב ייתבע ע"י אחד מהאחים במשפחה, ותנאי זה לא התמלא.
  1. בהחלטה מיום 20.8.09 הוריתי לצדדים לנמק עד יום 15.9.09 מדוע לא תועבר ההתנגדות לבימ"ש לענייני משפחה, אשר לו, לכאורה, הסמכות הייחודית לדון בה.
  1. המבקש הודיע כי אין לו התנגדות לקיום הדיון בבימ"ש לענייני משפחה. מטעם המשיב לא נשלח מאומה עד למועד זה.
  1. הסמכות הייחודית לדון בסכסוך בין הצדדים במקרה דנן נתונה לבימ"ש לענייני משפחה, וזאת בשל כך שמדובר בסכסוך בין אחים בקשר לירושה משפחתית (ראו סע' 1(2) ו/או סע' 1(6)(ה) וכן סע' 3 לחוק בית המשפט לענייני משפחה, התשנ"ה-1995). אשר על כן אני מעביר את הדיון בהתנגדות לבימ"ש לעניני משפחה בירושלים.
  1. המזכירות תשלח העתקי ההחלטה לב"כ הצדדים בדואר רשום.

ניתנה היום ב' בחשון, תש"ע (20 באוקטובר 2009) בהעדר הצדדים.

שמעון פיינברג, שופט

סגן נשיא


מעורבים
תובע: כהן יצחק אהרון
נתבע: כהן יהודה
שופט :
עורכי דין: