ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ"י נגד עמאר דוח-א תא תנועה-22200698029 :


- 6 -

בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ת"א - יפו

ת 034520/07

בפני:

כבוד השופט שלמה איזקסון

תאריך:

20/10/2009

בעניין:

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד

רז

המאשימה

נ ג ד

עמאר מרדכי

ע"י ב"כ עו"ד

שידלצקי ממשרד עו"ד גולן

הנאשם

הכרעת - דין

ה נ א ש ם ז כ א י ב ד י ן

1. הנאשם הובא לדין על כך שבנוהגו את רכבו, במועד ובמקום הנקובים בכתב האישום, לא איפשר להולכי רגל שחצו במעבר, לחצותו בבטחה.

2. בישיבת ההקראה כפר הנאשם באישום.

3. בישיבת ההוכחות העידו עורך הדו"ח והנאשם. כמו כן, הוגש מטעם התביעה טופס הדיווח והתרשומת שעשה עורך הדו"ח, בעת עריכתו.

4. עורך הדו"ח הקריא מתוך טופס הדיווח וציין כי היה בתוך ניידת משטרה ועשה את דרכו ברח' הרצל בבת ים, לכיוון דרום. או אז, הבחין בנאשם כשהוא נוסע לפניו ונוהג את רכבו בצומת הרחובות הרצל – ז'בוטינסקי, כשאינו מאפשר להולך רגל שהיה על מעבר החציה, לחצותו בבטחה. הנאשם לא האט והמשיך בנסיעתו. לאחר מכן, התקרב הנאשם למעבר חצייה נוסף, הפעם היו על המעבר שתי בנות. השתיים הגיעו לאמצע הכביש ברם, הנאשם עקף אותן מימין והמשיך בנסיעה רצופה, כך שלא אפשר להן להשלים את החציה בבטחה.

5. עורך הדו"ח נחקר ארוכות בידי סנגורו של הנאשם ומתברר כי לא רשם פרטים חשובים שיש בהם כדי לסייע, בבירור נסיבות המקרה לאשורן. כך לדוגמא, לא ציין עורך הדו"ח, אם בינו לבין הרכב של הנאשם, חצץ רכב נוסף וכן לא ציין את המרחק בין שני כלי הרכב בעת הנסיעה אחרי הנאשם, נתון שיש בו כדי להשליך על יכולתו להבחין בנעשה לפני חזית רכבו של הנאשם. כמו כן, כאשר תאר את האירוע המתייחס למעבר חצייה השני, לא ציין עורך הדו"ח, מאיזה כיוון ולאיזה כיוון, חצו אותן שתי בנות שהיו על מעבר החצייה. שהרי אם הנאשם עבר אותן מאותו צד שהם סיימו כבר לחצותו, אין בכך כדי לפגוע ביכולתן להמשיך לחצות את המעבר בבטחה.

6. בנסיבות אלה, הגם שהתרשמתי באופן חיובי מעורך הדו"ח, לנוכח העדר אינפורמציה מספיקה, כדי לברר את עובדות המקרה, החלטתי לזכות את הנאשם.

ניתנה והודעה היום יום ג', ב' במר חשון התש"ע, 20.10.09

בנוכחות:

הנאשם __________________

הסניגור__________________

נציג התביעה _______________

שלמה איזקסון - שופט

שלומית


מעורבים
תובע:
נתבע: עמאר מרדכי
שופט :
עורכי דין: שידלצקי ממשרד עו"ד גולן