ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסולין רחל נגד בטוח לאומי-סניף :


בתי הדין לעבודה

בית דין א.לעבודה ב"ש

בל 002422/09

בפני:

כב' הרשם יוחנן כהן

תאריך:

20/10/2009

בעניין:

אסולין רחל

המערערת

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ עוה"ד

לימור ליבדרו

המשיב

נוכחים:

אמה של המערערת

ב"כ המשיב

פרוטוקול

1. בית הדין מביא לידיעת הצדדים, כי הערעור הינו רק בשאלות משפטיות וכן כי בפני המערערת האפשרות לפנות בבקשת החמרה.

2. כן מבהיר בית הדין לצדדים, כי רשאים הם להעלות את טענותיהם בעל פה במהלך הדיון עתה ובסיומו ככל, שלא תושג הסכמה ביניהם, יועבר התיק לשופט למתן פסק דין.

3. לחילופין, מובהר לצדדים, כי הם רשאים לדרוש דיון בפני שופט או הגשת סיכומים בכתב ובמקרה זה ידחה הדיון מהיום ויקבע בפני שופט.

אמה של המערערת:

אני חוזרת על האמור בכתב הערעור ומבקשת להוסיף כי יש לי מסמכים רפואיים מרופא עור של הילדה וכן רופא ריאות מחלות כרוניות שסובלת לפני שנים. היה לה בשנת 2008 75% מקציבת הנכות והחליטו להוריד עקב כל התרופות שהיא מקבלת אנטיביוטיקה ואנלציה. הם חשבו שהיא לא מקבלת למרות המסמכים שהצגתי להם. מצורפים להם המסמכים. חופשות מחלה של הילדה מתחילת 1.9.09 היא לא הלכה לבית הספר היא המון במחלה ומפסידה חומר בבית הספר אני צריכה להישאר איתה בבית. המסמכים הרפואיים מראים את הכל. ישנן תמונות שאני מציגה לבית הדין.

ב"כ המשיב:

הועדה התכנסה על פי פסק דין מיום 21.4.09 ופעלה על פי הוראותיו. הועדה רשמה את תלונות אם המערערת וקיבלה ממנה מסמך עדכני בנוגע לקבלת טיפול אנטיביוטי במסמך זה מיום 24.5.09 אין אף תרופה אנטיביוטית הניתנת בדרך קבע. לפיכך הגיעה הועדה להחלטתה ומסקנותיה ודחתה את הערעור. לא עולה טעות משפטית מהחלטת הועדה ולכן דין הערעור להידחות.

הערת בית הדין

לאחר שבית הדין עיין בכל החומר שבתיק ובפרט בהחלטת ועדת העררים בנושא ילד נכה, אשר התכנסה בעקבות פסק דין שניתן ביום 21.4.09, ועם כל הצער שבדבר, לא עולה כל טעות משפטית בהחלטת הועדה. מעיון בהחלטת הועדה עולה כי זו מילאה אחר הוראות פסק הדין. הועדה עיינה במסמך עדכני בנוגע לטיפול אנטיביוטי אשר הציגה אמה של המערערת ובמסמך מיום 24.5.09 עולה, כי מדובר בתרופה אנטיביוטית אשר לא ניתנת בדרך קבע ולפיכך הועדה הגיעה לכלל מסקנה, כי הילדה אינה עונה על תנאי של טיפול אנטיביוטי על בסיס של קבע. בית הדין ממליץ לאמה של המערערת להגיש תביעה חדשה ואליה לצרף את רשימת התרופות וככל שמדובר בטיפול אנטיביוטי קבוע טוב תעשה אמה של המערערת אם תוכיח זאת בפני הועדה שהיא המוסמכת לדון בנושא הנ"ל.

אמה של המערערת:

אני מקבלת את המלצת בית הדין ומבקשת למחוק את הערעור ללא צו להוצאות.

ב"כ המשיב:

אין התנגדות.

פסק דין

בהתאם להמלצת בית הדין ובהסכמת אמה של המערערת הערעור נימחק ללא צו להוצאות.

ניתן היום ב' בחשון, תש"ע (20 באוקטובר 2009) במעמד הצדדים.

יוחנן כהן - רשם

002422/09בל 734 גלית אלירןמעורבים
תובע: אסולין רחל
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: לימור ליבדרו