ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אוחיון איתן נגד מ"י א תא תנועה דוח-א תא תנועה-200535194 :

- 3 -

בתי המשפט

בימ"ש השלום לתעבורה בתל-אביב - יפו

בש 002596/08

בפני:

שופט: שלמה איזקסון

תאריך:

11/09/2008

בעניין:

אוחיון איתן

ע"י ב"כ עו"ד

קופלר

המבקש

נ ג ד

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד

בית און

המשיבה

החלטה

1. מונחת בפני בקשה להורות על ביטול פסילה מינהלית שהוטלה על המבקש, שנהג לכאורה את רכבו בגילופין.

2. לדברי ב"כ של המבקש, הוא עצר את מכוניתו בתחנת דלק כדי לתדלק או אז, לרוע מזלו, ניגש אליו שוטר שהיה בניידת משטרה שנסעה אחריו. לדברי הסנגור, שוטר זה הוא בן מחזרו של המבקש בבית הספר שבו למדו השניים. בעבר היו חיכוכים ביניהם והמבקש סבור שעל רקע חיכוכים אלה, ניצל אותו שוטר את סמכותו לרעה, כדי להתאנות למבקש. תחילה נבדק המבקש בבדיקת נשיפון שלא צלחה ולאחר מכן בבדיקת הינשוף. או אז, התקבלה תוצאה המלמדת על קיום אלכוהול בגופו של המבקש.

3. הסנגור הוסיף עוד, כי נפלו פגמים גם בהליך השימוע והאירוע כולו תמוה ופגום בשל העניין האישי שהיה לשוטר כנגד המבקש.

4. מאידך השיבה התביעה, שהמבקש נסע בכביש 44 לכיוון מערב וביצע פניית פרסה תוך חריקת בלמים. היה בכך כדי למשוך את תשומת ליבם של שוטרי ניידת משטרה שהיו במקום. הללו פנו אל המבקש ומשנבדק נמצא כאמור, בגופו אלכוהול בשיעור של 315 מיקורגרם בליטר אויר נשוף. התובעת הוסיפה עוד שהמבקש אוחז בהגה משנת 2003, לחובתו 7 הרשעות קודמות, באחת מהן תנאי להפעלה.

5. במסגרת הליך זה, עלי לבדוק האם קצין המשטרה עשה שימוש נכון בשיקול הדעת שלו, על בסיס חומר החקירה שהיה ברשותו בעת שהורה על פסילתו של המבקש. מתוך עיון בחומר הראיות, שוכנעתי כי בדין נפסל העורר, שכן הוא עצמו הודה ששתה וודקה, בירה ויין (ראה בעניין זה דו"ח פעולה באכיפת נהיגה בשכרות) ונדף ממנו ריח אלכוהול חזק.

6. די בנתונים אלה שעניינם הודאה בשימוש בוודקה, בירה ויין ובתוצאת הינשוף כדי להקים עילה לפסילתו של המבקש. גלוי וידוע עד כמה מסוכן לנהוג בגילופין ומיותר להוסיף על כך.

7. לפיכך לא מצאתי כל דופי בשיקול הדעת של הקצין הפוסל ואני דוחה את הבקשה.

המזכירות תשגר עותק ההחלטה אל משרדו של הסנגור.

ניתנה והודעה היום יום ד', י' אלול תשס"ח, 10.9.08

בנוכחות:

נציג התביעה _______________

שלמה איזקסון - שופט

שלומית