ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נביל אברהים גרה נגד משרד החינוך :


מדינת ישראל

בית הדין האזורי לעבודה

באר שבע

עב 1925/09

בפני:

כבוד השופט אילן סופר

16/09/2009

בעניין:

נביל אברהים גרה

ע"י ב"כ עו"ד

ותד וליד

התובע

נ ג ד

משרד החינוך

ע"י ב"כ עו"ד

גלי חדאד

הנתבע

נוכחים:

התובע ובא כוחו

ב"כ הנתבע

פרוטוקול

ב"כ התובע

בתביעתי לא נכנסתי לבית הדין על יסוד העובדה שגזר הדין מחייב אלא אני טוען טענה פשוטה שאסור להם לדחות... שידחו את הבקשה שלו מנימוקים גם אחרים. היום אם דחו אותו מחמת העובדה שהורשע, גזר הדין עצמו ממליץ לבדוק שיבוצו בתום תקופת הפסילה לאור נתונים אחרים גם.

אני תובע שגם אותו גזר דין לא ידחו אותי, כי גזר הדין ממליץ לבדוק את השיבוצים שלי. שיבדקו וישקלו אבל לא על שיקול ההרשעה. במיוחד שהורשע באותו בית דין זה, באותה פרשה, עובדים ממחוז הצפון והמרכז, ולמה מחוז הדרום עושה לו את המסוכה הזאת.

ב"כ הנתבע

ראשית, אני מפנה לפסק הדין של בית המשפט העליון שהוא הביע סימני שאלה שאדם שעבר עבירות כאלה ישמש מורה במערכת החינוך. זו טענה מופרכת שאומרת שכאשר רשות מקבלת החלטה היא צריכה לבדוק את כל השיקולים הרלבנטים. מעבר לזה, אני רוצה להפנות לפסק דין אבשלום ששם כן היה אלמנט כופה ובית הדין למשמעת מחייב אותו שיחזיר אותו לעבודה ובית המשפט העליון אמר שאי אפשר לחייב אותנו להחזיר אותו לעבודה. בהקשר לשלושת המורים האחרים, מבקשת לציין שיש שני מורים שחזרו לעבודה ב- 2007 וזה היה לפני פסק דין אבשלום ולכן שיקול הדעת לא ניתן בצורה נרחבת, וזה לא מחיב אותי להחזיר מורה לעבוד, כי אני לא מוכנה שמורה כזה ישמש דוגמא לתלמידים.

ב"כ התובע

מבקש להפנות לפסק הדין שחברתי מדברת עליו בעמ' 8 פיסקה אחרונה "אכן להמלצות בית הדין למשמעת כפי שאמון על פי החוק... הנעבירות על ידי עובדי המדינה, ראוי שיינתן משקל נרחב ומשמעותי". המלצת בית הדין תיתן לה את המשקל שלה אבל לא אומרת מחייבת.

ב"כ התובע

אני מבקש מאדוני הפסקה של 10 דקות.

לאחר ההפסקה

ב"כ התובע

מבקש להודיע שעל דעת הלקוח אני מוחק את התביעה ובהסכמת הנתבעת ללא צו להוצאות.

פסק דין

1. לבקשת התובע, התביעה נמחקת.

2. בהסכמת הנתבעת, אין צו להוצאות.

ניתן היום כ"ז באלול, תשס"ט (16 בספטמבר 2009) במעמד הצדדים הנוכחים.

אילן סופר – שופט

001925/09עב 734 ויקי גוטפליישמעורבים
תובע: נביל אברהים גרה
נתבע: משרד החינוך
שופט :
עורכי דין: