ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ"י נגד דסוקי :


בתי המשפט

בבית המשפט המחוזי בתל-אביב - יפו

בש 092743/05

בתיק עיקרי: פ 040240/05

בפני:

כב' השופט זאב המר

תאריך:

26/08/2009

בעניין:

מדינת ישראל – באמצעות פרקליטות מחוז מרכז

ע"י ב"כ עו"ד

ניר שניידרמן

המבקשת

נ ג ד

מחמוד בן חדר דסוקי

ע"י ב"כ עו"ד

נאדל אלבאסל

המשיב

החלטה

  1. נגד המשיב הוגש כתב אישום בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה והתעללות בקטין חסר ישע.

על-פי עובדות כתב האישום, יצאה אשתו של המשיב לחתונה והמשיב נשאר בבית עם שני ילדיהם, תינוקת בת תשעת החודשים וילד בן שנתיים וחצי. לאחר שהתינוקת עשתה את צרכיה כעס המשיב על אשתו, על שהשאירה אותו לבד עם הילדים. הוא אחז בצווארה של התינוקת, פתח את המים הרותחים במקלחת ושטף את כל גופה במים הרותחים. התינוקת נכוותה בכל חלקי גופה.

כאשר חזרה האישה והבחינה בכוויות שעל גוף התינוקת ביקשה להזמין אמבולנס, אך המשיב סירב ואיים עליה לבל תעשה זאת, בטענה שאין לו כסף.

רק בשעות הבוקר נלקחה התינוקת לבית החולים כשהיא סובלת מכוויות בכל חלקי גופה, ואושפזה במחלקה לטיפול נמרץ. בשל הכאבים העזים טופלה במשככי כאבים בהרדמה מלאה. סה"כ כוויותיה של התינוקת הם כ-25% משטח הגוף, בדרגה ראשונה-שניה.

  1. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה המדינה לעצור את המשיב עד תום ההליכים.

אין מחלוקת על קיום ראיות לכאורה. בא כוח המשיב ביקש לשחררו לחלופת מעצר.

  1. על אף שאין מחלוקת על הראיות, אני מוצא לנכון לצטט את דבריו של המשיב, בסוף אחת מהודעותיו, כדי להבין עד כמה בוטה, קשה ומזעזעת היתה התנהגותו, בגינה גרם כוויות קשות לתינוקת, על מנת ללמד את אשתו לקח.

"אני לקחתי את הילדה ושמתי אותה בטוש והמים היו חצי חצי לא היו חמים ואחרי שסיימתי לקלח אותה אז פתחתי רק את המים החמים על הילדה ... אני כעסתי על האישה שהשאירה אותי לבד עם הילדים בבית ... ואני השתגעתי שעזבה את הילדים אצלי ואני אחרי ששטפתי את הילדה בטוש ... כעסתי על אשתי ופתחתי על הילדה רק את המים החמים ...

ש' – אתה עשית את זה לילדה בגלל שכעסת על אישתך?

ת' – כן ... עשיתי את זה שהאמא תהיה עם הילדה בבית שתטפל בילדים ... פתחתי רק את המים החמים והחזקתי את הילדה מהצוואר ושפחתי עליה מים חמים מהרגל על הגוף לא הגעתי לראש ובגלל זה לא נכוויתי ביד שלי ... עשיתי את זה בכוונה שהאמא שלה תבוא ותראה אותה ככה ושלא תשאיר אותי עם הילדים לבד".

  1. עילת המעצר קמה מכוח הוראות סעיף 21(א)(1)(ג)(4) וגם (5) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ"ו-1996.

למשיב שתי הרשעות קודמות, אחת מהן בשל תקיפת אשתו הקודמת בשנת 1997.

בהודעתה במשטרה טענה אשתו הנוכחית, בד בבד עם בקשתה שישחררו את המשיב מן המעצר, כי "הוא לא אשם" – שהוא הרביץ לה בעבר וכן "מזמן היה מרביץ לילדים". כן אמרה שרצונה ללכת עם ילדיה אל הוריה ברהט, שם מטפלים בה "יותר טוב מבעלי".

גם בדו"ח הסוציאלי שהוכן בבית חולים תל-השומר, בו אושפזה התינוקת, נאמר כי האישה סיפרה שהקשר שלה עם המשיב גרוע ושהוא מכה אותה ואת בנה מזה כשנתיים.

  1. אני ער לכך שמדובר בטענות שלא הוכחו ואין בראיות דברים שתמוכים בהם. אולם, כשהדברים מתווספים למעשה נשוא כתב האישום ולהרשעתו הקודמת בתקיפתה של אישתו הקודמת – הרי המכלול כולו מצביע על מסוכנות, בשל נטיה לאלימות כלפי בת הזוג והילדים.

בנסיבות אלו אין מקום לחלופת מעצר.

אני מורה על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים.

ניתנה היום, ט"ז באב תשס"ה (21 באוגוסט 2005), במעמד הצדדים.

ז' המר, שופטמעורבים
תובע: מדינת ישראל – באמצעות פרקליטות מחוז מרכז
נתבע: מחמוד בן חדר דסוקי
שופט :
עורכי דין: