ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שער דוד נגד בטוח לאומי-סניף באר :


בתי הדין לעבודה

בית הדין האזורי לעבודה

בבאר שבע

בל 001949/08

בפני:

כב' הנשיא מיכאל שפיצר

26/08/2009

שער דוד

בעניין:

תובע

דלומי נדב

ע"י ב"כ עוה"ד

נ ג ד

בטוח לאומי-סניף באר שבע

נתבע

פסה מרקוביץ

ע"י ב"כ עוה"ד

פסק דין

1. ביום 5/8/09 התקבלה הודעת ב"כ הנתבע לתיק, ולפיה :-

"לאחר עיון בחוות דעת ד"ר ברקו ולאור מסקנותיו, מסכים הנתבע להכיר בירידה בשמיעה ממנה סובל התובע כפגיעה בעבודה לפי סעיף 84א' לחוק הביטוח הלאומי {נמ}, התשנ"ה- 1995, וזאת בכפוף לאמור בחוות דעתו של ד"ר ברקו ובפרט לאמור בסעיף ב' לחוות הדעת".

2. באשר לנושא הטנטון, הרי שמסכים הנתבע כי לאור העובדה שהוא מכיר בירידה בשמיעה, יוחזר עניינו של התובע לפקיד התביעות לבדיקת קיום התנאים הקבועים בסעיף 84א' לחוק בסוגית הטנטון.

3. ב"כ התובע בהודעתו מסכים כי ינתן פסק דין , אלא שלטעמו "יש להכיר בתביעה וללא כל הסתייגות כפי שמבקש הנתבע בהודעתו", וכי שאלת היקף הפגיעה והנכות שנגרמו לו תתברר על ידי הוועדות הרפואיות שתבחנה סוגיה זו.

4. באשר לטנטון, מסכים התובע להחזרת העניין לפקיד התביעות.

5. ד"ר ברקו בחוות דעתו קובע כי הירידה בשמיעה הינה בחלקה תוצאה של חשיפת התובע לרעש מזיק, ובחלקה כתוצאה מתחלואה, וכאמור בנסיבות אלו הוכרה הפגיעה בשמיעת התובע כתאונת עבודה.

6. מכאן שהצדק עם התובע וכל שיש לעשות בשלב זה הוא לקבוע את קיומו של הקשר הסיבתי, על פי קביעתו של ד"ר ברקו, ואת בדיקת מידת הנזק, ועריכת חשבון עובר ושב בגין מצב תחלואתי להותיר לוועדה הרפואית.

7. אשר על כן, התביעה בנושא הפגיעה בשמיעת התובע מתקבלת, ובאשר לטנטון - יוחזר עניינו של התובע לפקיד התביעות אשר יבחן את קיום תנאי סעיף 84א' בנושא זה, ומאליו מובן כי ככל שההחלטת פקיד התביעות לא תהיה מקובלת על התובע, הרי שזכותו לפנות בנושא זה בתביעה לבית הדין.

ניתן היום ו' באלול, תשס"ט (26 באוגוסט 2009) בהעדר הצדדים.

מיכאל שפיצר, שופט

נשיא

001949/08בל 734 אלון שירהמעורבים
תובע: שער דוד
נתבע: בטוח לאומי-סניף באר שבע
שופט :
עורכי דין: