ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם סקורי - המוסד לביטוח לאומי :

1

מדינת ישראל

בית הדין האזורי לעבודה
בבאר שבע
בל 1847/08

בפני:

כבוד השופט אילן סופר

03/08/2009

בעניין:

אברהם סקורי

ע"י ב"כ עו"ד

אבי בר-יוסף

התובע

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ עו"ד

ילנה צ'וקלר

הנתבע

החלטה

1. בפנינו בקשת התובע להצגת שאלות הבהרה למומחה הרפואי, ותגובת הנתבע לבקשה זו. לאחר שעיינו בחומר הרלבנטי, מצאנו כדלקמן:

2. אין מקום להתיר את השאלות בסעיף א' לבקשה, המתייחסות לסעיף 12.1 לחוות הדעת. שאלות אלו מתייחסות לתשתית עובדתית שונה מזו שנקבעה על ידי בית הדין. יסודן של השאלות בחשיפה של התובע לקרינת השמש במסגרת עבודתו, ומידת ההשפעה של חשיפה זו. דא עקא, הנושא של חשיפת התובע לקרינת השמש, כלל לא הועלה או נדון קודם לכן, ואינו חלק מן התשתית העובדתית שנקבעה על ידי בית הדין. בהקשר זה ציין המומחה כי הממצא של פטריגיום, שאובחן אצל התובע, עשוי להיות קשור בחשיפה לשמש, אולם אצל התובע לא הביא ממצא זה לירידה בחדות הראייה, אלא לפגם אסטטי בלבד.

3. אין מקום להתיר את השאלות בסעיף ב' לבקשה, המתייחסות לסעיף 12.1 לחוות הדעת. המומחה השיב לשאלות אלו בחוות הדעת, שעה שקבע כי יתכן והיה בתנאי העבודה להשפיע על היובש בעיניו של התובע, אולם הטיפול הרפואי שקיבל בגין היובש מלמד כי לא מדובר במקרה חריף או חריג, כך ציין המומחה כי היובש "לא הצדיק ביקורים תכופים על ידי רופא עיניים, ומידת חומרתו לא הצדיקה צורך למתן תכשירים אחרים ומשחות כפי שקורה תמיד במקרי יובש קשה" (סעיף 12.3 לחוות הדעת).

4. מהנימוקים המפורטים לעיל, לא מצאנו כי יש מקום להתיר את השאלה בסעיף ג' לבקשה, המתייחסת לאמור בסעיף 12.3 לחוות הדעת. המומחה השיב לשאלה זו בחוות הדעת, שעה שלאחר שסקר את מצבו של התובע ואת הטיפול שקיבל, וקבע כי לדעתו לא קיים קשר סיבתי רפואי בין תנאי העבודה לפגיעה בעיניו, שתואמת את גילו ואת גורמי הסיכון הנוספים שלו לפגיעה.

5. אשר על כן, הבקשה נדחית.

6. התובע יגיש סיכומיו עד ליום 1.9.09.

7. הנתבע יגיש סיכומיו עד ליום 1.10.09.

ניתנה היום 03 באוגוסט, 2009 (י"ג באב תשס"ט) בהעדר הצדדים.

אילן סופר - שופט


מעורבים
תובע: אברהם סקורי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: