ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלום פרץ נגד המוסד לביטוח לאומי :


בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים

בל 011473/08

בפני:

דיתה פרוז'ינין - נשיאה

23/07/2009

בעניין:

שלום פרץ

ע"י ב"כ עו"ד

נאוה מזרחי-אילוז

המערער

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ עו"ד

ארז בן-דוד

המשיב

פסק דין

1. לפני ערעור לפי סעיף 213 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995, על החלטת הוועדה לעררים מיום 11.8.08, אשר קבעה כי המערער לא איבד 50% מכושרו להשתכר.

2. בדיון המוקדם נרשמו טענות המערער, ומכיוון שתיקו המשפטי של המערער לא היה בידי ב"כ המשיב הומצאו טענותיו בכתב.

3. עניינו של המערער נדון בוועדה לעררים בעקבות פסק דין מיום 29.4.08 (בל 10223/08) שבו הסכימו הצדדים כדלקמן:

"בהסכמת הצדדים יוחזר עניינו של המערער לוועדה לעררים. הוועדה תתייחס לליקוייו הרפואיים של המערער ובהם בעיות בעמוד השדרה, ליקויי ראיה, בעיות נפשיות ואסטמה, ולעובדה שהמערער לא עבד מעולם, ותפרט באילו עבודות יכול המערער לעבוד".

4. המערער טוען כי הוועדה לא מילאה אחר הוראות פסק הדין, וכי יש להחזיר את עניינו לוועדה לעררים בפעם השלישית, הפעם להרכב אחר. מנגד טוען המשיב כי הוועדה פעלה כנדרש, החלטתה מנומקת, ואין בה טעות משפטית.

5. עיון בהחלטת הוועדה מעלה כי הוועדה אכן מילאה אחר הוראות פסק הדין. הוועדה פירטה את ליקוייו של המערער. גם אם לא ציינה הוועדה כל ליקוי וליקוי, די בכך שהתייחסה לבעיותיו. כמו כן ציינה הוועדה כי המערער אכן לא עבד מעולם, אך הדגישה כי למרות ליקוייו, ולמרות שלא עבד בעבר, המערער יכול לעבוד בעבודות קלות. הוועדה אף פירטה את סוגי העבודות שבהן יכול המערער לעבוד.

6. קביעת אי כושרו של המבוטח להשתכר הינה בסמכות הוועדה, ובית הדין לא יתערב בה כל עוד לא נפלה טעות משפטית בהחלטתה. בענייננו היתה הוועדה מודעת לכל ליקוייו של המערער, וכן לעובדה שלא עבד בעבר. אף על פי כן סברה הוועדה, לאחר שהפעילה את שיקול דעתה, כי המערער מסוגל לעבוד. בנסיבות אלה אכן לא נפלה טעות משפטית בהחלטתה, ובית הדין לא יתערב בשיקול דעתה, כאשר, כפי שפורט לעיל, הוועדה פעלה כדין, ומילאה אחר הוראות פסק הדין.

לפיכך נדחה הערעור.

אין צו להוצאות.

הצדדים רשאים לפנות לבית הדין הארצי לעבודה בבקשת רשות ערעור על פסק דין זה, תוך 30 יום מיום המצאתו.

ניתן היום ח' בסיון, תשס"ט (31 במאי 2009) בהעדר הצדדים.

דיתה פרוז'ינין, שופטתמעורבים
תובע: שלום פרץ
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: ארז בן-דוד,נאוה מזרחי-אילוז