ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בית הדין המשמעתי נגד שמעון לפיד :


בתי המשפט

בית המשפט המחוזי בירושלים

עלע 7016/09

עלע 7006/09

בפני:

כבוד השופטת יהודית צור – סגנית נשיא

20/07/2009

הוועד המחוזי של לשכת עורכי הדין בתל-אביב-יפו

בעניין:

המערער

ע"י ב"כ עו"ד עמוס ויצמן

נ ג ד

שמעון לפידות, עו"ד

המשיב

ה ח ל ט ה

1. בפני בקשה שהגיש הוועד המחוזי של לשכת עורכי הדין בתל-אביב-יפו (להלן – הלשכה) לאיחוד הדיון בשני הערעורים שהגישה הלשכה נגד המשיב. המשיב מתנגד לבקשה וחוזר ומבקש למנות לו סניגור שייצג אותו בערעורים. המשיב טוען כי מאחר ואין בין הערעורים ולא כלום, יש לפצל את הדיונים ולדון בכל ערעור לגופו. לטענתו, זכותו כי כל ערעור ישמע לגופו על מנת שלא להכביד על בית המשפט ועל מנת שלא לפגוע בזכותו הבסיסית, כך על פי הטענה.

2. לאחר שבחנתי את טענות הצדדים הגעתי למסקנה כי יש לאחד את הדיון בערעורים שהגישה הלשכה על פסקי דין של בית הדין המשמעתי הארצי העוסקים בקובלנות שהגישה הלשכה נגד המשיב. למותר לציין כי העובדה שהדיון בערעורים יאוחד אין משמעה שכל דיון לא ישמע לגופו. אדרבה, אין כל הצדקה לפצל את הדיונים בערעורים שהוגשו וראוי כי התמונה בשלמותה תובא בפני שופט אחד. כאמור, אך ברור הוא כי הדיון בכל ערעור יישמע לגופו של אותו ערעור ואיחוד הדיון לא יפגע בזכויותיו של המשיב להליך ענייני והוגן.

3. אשר לבקשתו החוזרת של המשיב למינוי סניגור, הגעתי למסקנה כי יש לקבל את הבקשה ולמנות לו סניגור שייצג אותו בערעורים שהגישה נגדו הלשכה. על פי פסיקה של בית הדין המשמעתי הארצי, אמות המידה למינוי סניגור הם חוסר יכולת כללית, חוסר יכולת לייצג את עצמו, מהות העבירה והעונש הצפוי. הלשכה טענה כי מדובר בעבירות חמורות והיא מבקשת בערעורים שהגישה להטיל על המשיב עונש חמור של הוצאה מלשכת עורכי הדין. לפיכך אמת המידה הראשונה התקיימה. אשר למצבו הכלכלי והבריאותי של המשיב, המשיב הציג בפני בית המשפט מסמכים רבים התומכים בטענותיו אודות מצבו הכלכלי והבריאותי הקשה ונראה כי המשיב עמד גם באמות מידה זו. זאת ועוד, הלשכה עצמה העמידה למשיב סניגור בבית הדין המשמעתי המחוזי ובבית הדין המשמעתי הארצי. מדובר בשני ערעורים שהגישה הלשכה הנראים, על פניהם, מורכבים. לפיכך הגעתי למסקנה כי בנסיבות המקרה ראוי ונכון הוא כי המשיב יהיה מיוצג בבית המשפט על ידי עורך דין ולא ייצג את עצמו.

לאור כל האמור לעיל החלטתי להורות על איחוד הדיון בערעורים שהגישה הלשכה ולהעמיד למשיב סניגור שייצג אותו בבית המשפט בערעורים שהלשכה הגישה נגדו.

המזכירות תעביר החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"ח בתמוז תשס"ט (20 ביולי 2009) בהיעדר הצדדים.

יהודית צור, סגנית נשיא

אירית משהמעורבים
תובע:
נתבע: עו\'ד
שופט :
עורכי דין: