ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שוקן שרון נגד מדינת ישראל א תא תנועה :


בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ת"א - יפו

בש 001580/09

בפני:

כב' השופטת רות כצמן

תאריך:

20/07/2009

המבקש

נ ג ד

מ"י א תא תנועה

המשיבה

החלטה

המבקש עתר לבית משפט להחזרת רשיון נהיגה, אשר נפסל על ידי קצין משטרה מוסמך לתקופה של 30 יום, לאחר שהמבקש עבר עבירה המנויה בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה.

שמעתי טיעוני באי כח הצדדים וקיבלתי תיק המשטרה לעיון.

הלכה פסוקה היא שעל בימ"ש לשקול כל בקשה מסוג זה מנקודת ראות של שני היבטים עיקריים והם: אורח נהיגתו של בעל הרשיון בעבר ואורח נהיגתו במקרה הקונקרטי אשר נתן את העילה לפסילה. והיה אם שניים אלה או אפילו רק אחד מהם מורים בעליל על נטייתו של בעל הרשיון לזלזל באורחות נהיגתו תוך סיכון שלום הציבור, כי אז מצווה בימ"ש לפסול את הרשיון, כמובן לא כדי להעניש את הנהג אלא כדי לשמור על שלום הציבור.

באשר לנסיבות המקרה הקונקרטי אשר שימשו עילה לפסילת רשיון הנהיגה:

המבקש נהג ביום 7.7.09 בשעה 11:30 במונית 6711225 בבת ים, לאורך רח' רוטשילד, והתקרב לצומת רח' העצמאות. בכיוון נסיעת המבקש, בצד ימין הדרך מוצב תמרור ב-36 – האט ותן זכות קדימה.

באותה עת נסעה מכונית לאורך רח' העצמאות, בנתיב השמאלי מתוך שניים, ומשמאל לימין בכיוון נסיעת המבקש אשר התקרבה לרח' רוטשילד. המבקש, החל לפנות ימינה ואילץ את נהג אותו רכב לבלום בחוזקה, תוך השמעת חריקת בלמים וסטיה שמאלה על מנת למנוע התנגשות.

השוטר עורך הדו"ח עמד במרחק של 15 מטרים מהצומת ולכן היה לו שדה ראייה לעבר הצומת. לציין כי השוטר ערך סקיצה המבהירה כיצד בוצעה העבירה.

המבקש נוהג משנת 87', לחובתו 15 הרשעות קודמות, אלה כוללות: אי ציות לתמרורים שונים.

לאור וותקו של המבקש בנהיגה, ואף שהראיות לכאורה מוצקות, החלטתי לקצר במעט את תקופת הפסילה המינהלית שהוטלה עליו ל-15 יום מהיום בו נפסל מינהלית על ידי המשטרה – 8.7.09.

ניתנה היום כ"ח בתמוז, תשס"ט (20 ביולי 2009) במעמד

רות כצמן

שופטת עמיתה

001580/09בש 020 ענת שגיאמעורבים
תובע: שוקר שרון
נתבע: מ\'י א תא תנועה
שופט :
עורכי דין: