ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד פורת דוח-א י-ם ת-61200611376 :


בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ירושלים

ת 014388/07

בפני:

כב' השופט י. ריבלין

תאריך:

20/07/200920.7.09

המאשימה

נ ג ד

פורת אודי

באמצעות ב"כ

עו"ד דוד קולקר

הנאשם

החלטה

1. בפני הודעת ב"כ הנאשם לגבי זימון עדי הגנה ובה מופיעים 7 עדי הגנה שהופיעו בפני בתיק הרכב ת' 11893/07 מדינת ישראל נ' עוזרי (להלן: "תיק עוזרי").

2. אציין כי ב"כ הנאשם מנהל כרגע בפני בית משפט זה מספר רב של תיקים שעניינם נהיגה בשכרות, ובכולם מבקש הוא להעיד את אותם העדים המומחים הנוגעים כולם בטענות שהועלו בפני ההרכב בתיק עוזרי הנ"ל, ושלגביהם תנתן החלטה עקרונית בסוף ההליך.

3. ההרכב הוקם לצורך ריכוז כל הטענות ומתן הכרעה עקרונית בכל הסוגיות שהועלו כנגד קבלת מכשיר הינשוף והשימוש בו בישראל. אחת המטרות של הקמת ההרכב היתה לייעל את הדיון ולמנוע דיונים כפולים באותן מחלוקות.

4. ב"כ הנאשם חזר בו מהסכמה שנתן בעבר לבית משפט זה בתיק הנדון ובתיקים האחרים התלויים ועומדים למסור את חוות הדעת של העדים שהעידו בתיק עוזרי וכעת הוא מבקש להעיד את כולם.

5. נוכח יומנו העמוס לעייפה של בית משפט ומן הטעם שאין מקום ליצור כפילות בדיונים, מבקש בית המשפט כי ב"כ הנאשם ימסור לבית המשפט נימוקים בכתב מדוע עליו לשמוע את כל העדים מחדש בכל התיקים לאחר ששמע את טענותיהם בתיק ההרכב.

6. בית המשפט סבור כי יש בבקשתו של ב"כ הנאשם כדי לעקר מתוכן את מטרת ההליך בתיק ההרכב - לרכז את הטענות וליתן החלטה עקרונית.

7. ב"כ הנאשם טען ביום 5.4.09 כי הסיבה שהוא מנהל כל תיק מחדש ובנפרד היא:

"הנחת העבודה שלי היא שבית המשפט הכריע בתיק ההרכב לפני שהוא החל. הכריע עקרונית...לכן אני נאלץ לראות את עצמי במסע בכל תיק בנפרד". (פרוטוקול עמ' 2 ש' 6-9).

בטענה זו אין לא מיני ולא מקצתי, אך יש בה מלוא זלזול בבית המשפט.

למותר לציין כי על בסיס נימוק זה בלבד לא יכול לבסס ב"כ הנאשם את בקשתו להעיד את כל עדיו שוב ושוב. מה גם שבית משפט זה אינו רואה איזו תועלת תצמח לב"כ הנאשם בהגנתו בשמיעת עדי ההגנה שוב ושוב בכל תיק ותיק.

8. על כן אני מורה לב"כ הנאשם להשיב לבית המשפט מהם נימוקיו לשמיעת כל העדים שוב ומדוע לא להסתפק בהגשת חוות הדעת. את נימוקיו יציג ב"כ הנאשם תוך שבוע מהיום.

ניתנה היום כ"ח בתמוז, תשס"ט (20 ביולי 2009) בהעדר הצדדים.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

י. ריבלין, שופט

סגן נשיא

014388/07ת 030 שרית טוביסמעורבים
תובע:
נתבע: פורת אודי
שופט :
עורכי דין: