ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מד"י נגד צגיה טספיה :


בתי המשפט

בית משפט השלום אשדוד

פ 001457/09

בפני:

כב' השופט אריאל חזק

תאריך:

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

באמצעות

תביעות מחוז דרום – שלוחת אשדוד

נ ג ד

צגיה טספיה ת.ז. 307632737

הנאשם

באמצעות

גלרון - סניגוריה ציבורית

החלטה

הנאשם הודה והורשע בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות, וזאת לאחר שביום 4/4/09, תקף את בת זוגו, בכך שחנק אותה בצווארה, משך את עגילה מאוזנה השמאלית, היכה בה במכות אגרוף בגבה ומשך בשערות ראשה וכשנפלה המתלוננת לרצפה, המשיך הנאשם להכות בה מכות אגרוף בגבה.

תסקיר שירות המבחן שהוגש לבית המשפט, ביום 13/4/09, המליץ על הטלת מאסר מותנה, 150 שעות של"צ, וצו מבחן במשך שנה.

בטיעוניה לעונש טענה ב"כ המאשימה, התנגדה המאשימה לאימוץ המלצות שירות המבחן וזאת לאחר שטענה, כי תסקיר שירות המבחן ניתן, על אף שהנאשם טרם החל בשום טיפול.

כמו כן, התנגדה המאשימה לכך, שהדיון יידחה לצורך הגשת תסקיר משלים בתנאי צו הרחקת הנאשם מן המתלוננת בלבד.

הסניגור מצידו, ביקש לסיים הדיון בעניין הנאשם כבר בשלב זה אך לחלופין, הסכים לדחיית הדיון לפרק זמן ניכר בתנאי הרחקת הנאשם מן המתלוננת בלבד, וזאת על מנת שיוכל למצוא עבודה.

בענייננו, מדובר בנאשם חסר הרשעות קודמות, אשר הורשע בגין אירוע אחד של תקיפת אשתו ביום 4/4/09.

בתסקיר שירות המבחן שהוגש לבית המשפט, מציין שירות המבחן, כי התרשם שהמתלוננת הינה אישה אסרטיבית ומודעת לזכויותיה, אך יחד עם זאת ציין שירות המבחן, כי המתלונן ביטא תחושת פחד מפני הנאשם ושללה רצון לשוב לחיות עימו.

כן צוין בתסקיר, כי הנאשם ביטא הסכמה להשתלב בטיפול בתחנה למניעת אלימות באשדוד וכי הוא לוקח אחריות על התנהגותו ומבטא חרטה על כך.

על פי כל המפורט בתסקיר שירות המבחן, בכל הנוגע לשיתוף הפעולה של הנאשם בקשר עם שירות המבחן ולקיחת האחריות על ידו, המליץ שירות המבחן על הטלת עונש מאסר מותנה.

כפי שצוין לעיל, ביקש ב"כ הנאשם לסיים התיק כבר כעת ולגזור את דינו של הנאשם.

אם יגזר דינו של הנאשם כבר כעת למאסר מותנה או למאסר בעבודות שירות, יבוטלו ממילא תנאי מעצר הבית של הנאשם.

בנסיבות הענין ,לאור העובדה שהעבירה נשוא התיק בוצעה אך בחודש 4/09 ולאור הצורך לפקח על התקדמות ההליך הטיפולי בו מצוי המשיב, יהיה מקום לדחות הדיון לפרק זמן נוסף.

לאור האמור לעיל, ולאור כל המפורט בתסקיר שירות המבחן, מצאתי לנכון שלא לגזור את דינו של הנאשם כבר כעת, אלא לדחות הדיון על מנת לפקח על השתלבות הנאשם בהליך טיפולי ובנסיבות אלא, לאור כל המפורט בתסקיר שירות המבחן, אשר המליץ על הטלת מאסר מותנה בלבד נגד הנאשם, מצאתי לנכון שלא להותיר את הנאשם בתנאים המגבילים שבהם שהה עד כה.

בענייננו, ניתן היה לסיים היום הדיון בהטלת עונש של מאסר מותנה או בהטלת עונש של מאסר בעבודות שירות ובשני המקרים,היה מתבטל מעצר הבית בו מצוי הנאשם.

יחד עם זאת, לאור המפורט בתסקיר שירות המבחן ולאור העובדה שהעבירה נעברה ביום 4/4/09 והנאשם ביטא הסכמה להשתלב בהליך טיפולי, מצאתי לנכון להורות על דחיית הדיון על מנת לפקח על השתלבות הנאשם בהליך טיפולי בטרם גזירת דינו של הנאשם.

לאור כל המפורט לעיל, ומאחר וניתן היה לסיים הדיון היום, כפי שפורט לעיל, אני קובע כי מעתה ואילך יישאר המשיב בתנאי הרחקה מן המתלוננת ויבוטלו התנאים האחרים.

הדיון יידחה ליום ________

התנאים המגבילים בעניינו של הנאשם מוסרים למעט איסור צו המורה לנאשם להתרחק מבית המתלוננת, ברח' המעפילים 60/16 אשדוד, מרחק קילומטר ואוסר על הנאשם להיות בקשר כלשהו עם המתלוננת.