ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין "גדיר מוחמד נגד חופרי א.ע.מ. בע :


בתי הדין לעבודה

בית הדין האזורי לעבודה בנצרת

עב' 1437/09

בפני:

כב' הרשמת סלווא שאמי

20/07/2009

בעניין:

גדיר מוחמד - ת.ז. 034241570

ע"י ב"כ עוה"ד

אבו אלהיג'א ווג'די פריד ואח'

התובע

נ ג ד

חופרי א.ע.מ. בע"מ - ח.פ. 511921215

ע"י ב"כ עוה"ד

כעביה מאלכ

הנתבעת

החלטה

1. אין חולק בין בעלי הדין כי העבודה נשוא התובענה בתיק דנן בוצעה בישוב "אורנית".

הצדדים חלוקים ביניהם באשר לשאלה האם הישוב אורנית נמצא מעבר לקו הירוק, כפי שנטען על ידי התובע, או שמא בתוך תחום הקו הירוק, כטענת הנתבעת.

2. לעניין זה, נטען על ידי הנתבעת כי הישוב "אורנית" ממוקם סמוך לכפר קאסם ונמצא בתחום הקו הירוק. לפיכך, הסמכות המקומית לדון בתובענה דנן נתונה לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב – יפו.

התובע, מאידך, טען כי חלקו המזרחי של הישוב "אורנית" נמצא מעבר לקו הירוק, לאמור: מחוץ לאזור השיפוט של בתי הדין לעבודה בישראל. לפיכך, הסמכות המקומית נתונה לבית הדין לעבודה שבאזור שיפוטו נמצא מקום מגוריו של העובד או מרכז מפעלו של המעביד בישראל, כאשר הבחירה נתונה בידי התובע/העובד.

3. ייאמר מיד כי בהעדר נתונים מדויקים באשר למקום ביצוע העבודה בתוך היישוב "אורנית", ומשלא מצאתי בהודעות שהוגשו מטעם בעלי הדין ממצאים מדויקים בנוגע למיקומו של היישוב האמור, נאלצתי, בלית ברירה, לפנות למקורות חיצוניים בכדי לברר אם היישוב נמצא בתחום הקו הירוק או שמא מעבר לו, והגעתי למסקנה כי מרבית שטחו של היישוב "אורנית" נמצא מעבר לקו הירוק.

4. אשר על כן, ולאור הוראת תקנה 3 (ב) לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב - 1991 הסמכות המקומית נתונה לבית הדין שבאזור שיפוטו נמצא מקום מגוריו של העובד או מרכז מפעלו של המעביד בישראל.

5. מעיון בכתב התביעה עולה כי התובע תושב כפר ביר אל מכסור, הסמוך לשפרעם והמצוי בתחום שיפוטו של בית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

כתובתה של הנתבעת כפי שצוינה בכתב התביעה, עליה לא חלקה הנתבעת בכתב ההגנה, היא בקריית טבעון.

6. מן המקובץ לעיל עולה כי הסמכות המקומית לדון בתובענה נשוא התיק דנן נתונה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

7. אשר על כן, ובהתאם לאמור בסעיף 79 (א) לחוק בתי משפט (נוסח משולב) התשמ"ד - 1984, הנני מורה על העברת התיק לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

ניתנה היום כ"ח בתמוז, תשס"ט (20 ביולי 2009) בהעדר הצדדים.

סלווא שאמי , רשמתמעורבים
תובע:
נתבע:
שופט :
עורכי דין: כעביה מאלכ