ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רודיון גרומוב נגד עיריית רהט :


מדינת ישראל

בית הדין האזורי לעבודה

בבאר שבע

בשא1918/09

בפני:

כבוד השופט אילן סופר

20/07/2009

בעניין:

רודיון גרומוב

ע"י ב"כ עו"ד

פנחס רוזנצוויג

המבקש

נ ג ד

1. עיריית רהט

2. פאיז אבו - סהיבאן - ראש עיריית רהט

המשיבים

החלטה

1. בפנינו בקשה למתן צו מניעה זמני ומתן צו עיון במסמכים, וזאת במסגרת כוונת המשיבה לשקול את אפשרות סיום עבודת המבקש.

2. המבקש עובד כפקח עירוני אצל המשיבה מאז 7.10.07.

3. בתאריך 9.7.09 זומן המבקש להגיש את טענותיו בכתב לעניין האפשרות של סיום עבודתו, וזאת עד ליום 21.7.09, בשים לב לנושאים, שהועלו במכתבו של ראש העיר מיום 9.7.09 (מכתב ההזמנה לשימוע צורף כנספח מב 24 לבקשה).

4. בקשתו הראשונה של המבקש עניינה לעצור את הליך השימוע, בין השאר, מאחר ובא כוח המבקש ביקש להעביר לעיונו מסמכים שונים בטרם יכין תגובתו לשימוע.

עיינו במכתב ב"כ המבקש מיום 14.7.09 (מב 27), ומכתב התשובה של המשיבה מיום 16.7.09 (מב 29), ונחה דעתינו כי משחלק מהמסכמים התקבלו הרי שלגבי המסמכים האחרים, ככל שתתקבל החלטה על פיטורי המבקש, יעמדו למבקש כל הטענות הקשורות למסמכים אלו, או העדרם. כמובן שהמבקש יוכל לעמוד על קבלת מסמכים אלו גם במסגרת תגובתו לשימוע.

5. עוד עותר המבקש להשבת כלי רכב צמוד, וניידת שיטור, לחזקתו, וכן להשבת כל תנאי העבודה כפי שהיו בפברואר 2009. כפי שעולה מהבקשה, כלי הרכב, והתנאים האחרים, נלקחו ממנו כבר לפני כארבעה חודשים ויותר, והם אינם מצדיקים מתן סעד זמני ודחוף. הדברים מתחזקים גם לנוכח העובדה, כי המבקש עתר ביום 22.4.09 (בש"א 1503/09 - נספח מב 15), בבקשה לסעד זמני דומה. במסגרת ההחלטה בבקשה זו מיום 4.5.09, נקבע כי המבקש רשאי להמשיך לעבוד במשיבה, באותם תנאים בהם עבד ערב הגשת הבקשה. ככל שהמשיבה אינה פועלת בהתאם להחלטה זו, פתוחה הדרך בפני המבקש לנקוט כל הליך לאכיפתה של ההחלטה.

6. טענות המבקש בקשר להרכב ועדת הפיטורים, עמדת ועד העובדים, טענות של אפליה, מקומן הוא לאחר שתתקבל ההחלטה, ככל שתהיה כזו, לפטר את המבקש.

7. על כן, ומכל המקובץ עולה, כי הבקשה מוקדמת ובנסיבות אלה אנו דוחים אותה ללא צורך לקבל את תגובת המשיבה.

8. יחד עם זאת, ככל שהמבקש יהיה זקוק לארכה קצרה על מנת להכין את טיעוניו בכתב כנדרש, אנו סמוכים ובטוחים כי המשיבה תענה לכך בחיוב.

ניתנה היום 20 ביולי, 2009 (כ"ח בתמוז תשס"ט) בהעדר הצדדים.

_______________ ________________ _________________

נציג עובדים נציג מעבידים אילן סופר - ש ו פ טמעורבים
תובע: רודיון גרומוב
נתבע: עיריית רהט
שופט :
עורכי דין: פנחס רוזנצוויג