ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מחמד סלים נגד מינימארקט הבוסתאן ואח' :


בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים

בש"א 001176/08

בפני:

דיתה פרוז'ינין - סגנית נשיאה

נציג עובדים – מר ממליה

נציג מעבידים – מר מנצורי

25/02/2008

בעניין:

סימן יוסף בר משה

ע"י ב"כ עו"ד

מאיר דולב

המבקש

נ ג ד

מחמד סלים

ע"י ב"כ עו"ד

מאהר חנא

המשיב

החלטה

1. לפני בקשה לעיכוב ביצוע פסק דין מיום 7.11.07.

2. המבקש טוען כי טובים סיכוייו לזכות בערעור, כי המשיב הזדרז ופתח בהליכי הוצל"פ, כי המשיב הינו תושב שטחים, ודל אמצעים, וכי אם ישולמו לו הסכומים שנפסקו, המבקש עלול לעמוד בפני שוקת שבורה, ולא יוכל להשיבם אם יזכה בערעור.

3. המשיב מתנגד לבקשה. לטענתו פסק הדין נכון וצודק, ומבוסס על קביעות עובדתיות, שערכאת ערעור לא תתערב בהן. כמו כן הגשת ערעור אינה מצדיקה עיכוב של ביצוע פסק הדין, והמבקש לא הצביע על נימוק המצדיק עיכוב ביצוע במקרה זה.

4. הכלל הוא, כי עצם הגשת ערעור לא תעכב את ביצוע פסק הדין עליו מוגש ערעור. פסק-הדין שניתן על ידי הערכאה קמא, חורץ בשלב זה את הדין ויש להראות טעם מיוחד כדי שערכאת ערעור תמנע ממי שזכה בדין ליהנות מפרי הזכייה (בש"א 380/99 מ"י - צור, ניתן ביום 29/12/99).

יתר על כן מי שזכה בדינו זכאי לממש את פרי זכייתו, ועל המבקש לעכב את ביצוע פסק-הדין מוטל לשכנע את בית המשפט בקיום נימוק המצדיק סטייה מן הכלל. סטייה עשוייה להיות מוצדקת בהתקיים שני תנאים מצטברים: כי למערער סיכויים טובים להצליח בערעורו; וכי אם לא יעוכב הביצוע, והערעור יתקבל, יהיה זה מן הנמנע - או קשה מאוד - להשיב את המצב לקדמותו, או כי ביצועו המיידי של פסק-הדין יגרום למערער נזק שאינו ניתן לתיקון (בש"א 8240/90 חנני נ' פקיד שומה חיפה, פ"ד נ (5) 403,405).

כאמור הצדדים חלוקים בשאלת סיכוייהם בערעור, ומטבע הדברים גם הח"מ לא תוכל להביע דעתה בעניין זה. עם זאת, כאשר כפות מאזניים מעוינות, כך שאין לשלול סיכוי לערעור ולשני הצדדים עשוי להיגרם נזק שיקשה מאוד לתקנו, גובר העקרון, שהגשת ערעור אינה מעכבת ביצוע פסק הדין" (ב"ש 894/85 (ע"א 490/85 מלחי יריחו בע"מ נ' מפעלי ים המלח בע"מ ואחר', פ"ד לט(3) 525, 531). המבקש לא הצביע על נימוק מצדיק סטיה מן ההלכות הנ"ל. העובדה שהמשיב הינו תושב שטחים אינה יכולה לפעול לחובתו, ולשלול ממנו מימוש של פסק דין כספי שזכה בו.

לפיכך נדחית הבקשה.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום י"ט אדר א, תשס"ח (25 פברואר, 2008) בהעדר הצדדים.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

נציג עובדים

מר ממליה

ד. פרוז'ינין - שופטת

אב"ד

נציג מעבידים

מר מנצורי

001176/08בשא730 מיטל מלכה