ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עסאף נגד עסאף :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות עכו

תק 002293/07

בפני:

כב' השופט אלטר משה

תאריך:

22/02/2008

בעניין:

עסאף איוב

התובע

נ ג ד

עסאף סברי

הנתבע

פסק דין

התובע והנתבע הינם אחים.

לטענת התובע, כעולה מכתב התביעה, הם הבעלים המשותפים של שתי חלקות אדמה, עליהן נטועים זיתים. עוד טוען התובע כי בהגיע תקופת המסיק השנה ( בסוף חודש אוקטובר 2007), מנע ממנו הנתבע להיכנס לחלקות כדי לקטוף את חלקו בזיתים וקטף את כל הזיתים לבדו והפיק מהם 44 פחי שמן ולא נתן לתובע את חלקו. לכן הגיש התובע את תביעתו שבפניי, בה הוא עותר לחייב את הנתבע לשלם לו את הסך של 13,200 ₪ לפי חישוב של 22 פחי שמן (מחצית כמות הפחים) X 600 ₪ לכל פח.

הנתבע הכחיש בכתב ההגנה שהגיש את טענותיו של התובע.

היום שמעתי את עדויותיהם של הצדדים. בהתבסס על עדויותיהם, לא ניתן להכריע בין הגרסאות. מאחר ועול ההוכחה הוא על התובע, משמעות הדבר שלא עלה בידו להוכיח את תביעתו ולכן מן הדין לדחות אותה.

זאת ועוד, להוכחת טענותיו של התובע באשר לכמות השמן שניתן להפיק משתי החלקות ולעלות של השמן, הגיש התובע היום חוות דעת של שמאי. מעיון בחוות הדעת עולה כי מדובר בשמאי רכב. אני סבור כי הערכתו של שמאי רכב במקרה זה איננה טובה יותר מהערכתו של כל אדם מהרחוב ולכן אינני מוצא מקום לייחס לה חשיבות. מה עוד, שההערכה מבוססת כולה על דברי התובע לשמאי ולא על בדיקה בשטח שנעשתה ע"י שמאי. לכן, גם אם הייתי מקבל, עקרונית, את טענותיו של התובע, הייתי מתקשה לקבוע מהו סכום הפיצוי המגיע לו, שכן יש לזכור שהתובע עצמו לא ראה כמה פחי שמן הופקו מהזיתים אותם קטף הנתבע, לטענת התובע, ואף לא הביא כל ראיה באשר לכמות פחי השמן שהופקו בפועל.

אשר על כן, אני דוחה את התביעה.

בנסיבות המקרה, אינני מחייב בהוצאות.

אינני יכול לסיים מבלי להביע דעתי כי טוב יעשו שני הצדדים, שכאמור הינם אחים, אם ישבו אחד עם השני ויישבו את המחלוקת שביניהם בדרכי שלום.

ניתן היום ט"ז ב אדר א, תשס"ח (22 בפברואר 2008) בהעדר הצדדים.

אלטר משה, שופט

למזכירות: מאחר ופסק הדין ניתן לאחר שהצדדים עזבו את האולם, יש לשלוח להם את העתק פסק הדין.