ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סקלר נגד מ.עמיקם שיווק בע"מ :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות עכו

תק 002053/07

בפני:

כב' השופט אלטר משה

תאריך:

22/02/2008

בעניין:

סקלר אריה

התובע

נ ג ד

מ.עמיקם שיווק בע"מ

הנתבעת

פסק דין

התובע רכש מהנתבעת ב- 9/8/06 מכשיר די.וי.די. נייד (להלן: "המכשיר") ושילם בתמורה 839 ₪.

לטענת התובע, כבר מהתחלה התגלתה תקלה במכשיר. המכשיר הוחלף / תוקן 6 פעמים וכל פעם התקלה חזרה על עצמה. לכן הגיש התובע את התביעה שבפניי, בה הוא עותר לחייב את הנתבע לפצותו בסכום של 1,000 ₪. כאן המקום לציין שנכון להיום נמצא המכשיר בידי הנתבעת, לאחר שהוחזר לה ע"י התובע פעם נוספת.

כפי שעולה מכתב ההגנה ומדברי נציג הנתבעת, אין מחלוקת על כך שהתגלתה תקלה במכשיר שסופק לתובע. עוד עולה שאכן המכשיר הוחזר מספר פעמים לנתבעת. בפעם הראשונה המכשיר תוקן, אולם התיקון לא עלה יפה. ב- 5 פעמים נוספות סופק לתובע ע"י הנתבעת מכשיר חילופי, אולם גם במכשירים החילופיים התגלו תקלות.

לטענת הנתבעת, לאחר שהתובע החזיר לה את המכשיר בפעם האחרונה, הוצע לתובע לספק לו מכשיר אחר, תוצרת חברה אחרת, יקר יותר מהמכשיר אותו רכש בזמנו, אולם התובע סירב.

לאחר ששקלתי בעניין, אני סבור שהיתה הצדקה לתובע שלא להסכים להצעה האחרונה שהועלתה ע"י הנתבעת. לאחר ששישה נסיונות קודמים לטפל בתקלה, לרבות ע"י החלפת המכשיר במכשיר אחר, לא עלו יפה, אין שום הצדקה וגם לא עילה חוקית, לחייב את התובע להסכים לנסיון נוסף של החלפת מכשיר.

אשר על כן, אני קובע כי על הנתבע להחזיר לתובע את הסכום ששילם עבור רכישת המכשיר.

סיכומו של דבר, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובע את הסך של 839 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום 9/8/06 ועד התשלום המלא בפועל.

כן אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובע הוצאות משפט בסך 350 ₪. סכום זה ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום ט"ז ב אדר א, תשס"ח (22 בפברואר 2008) בהעדר הצדדים.

אלטר משה, שופט

למזכירות: מאחר ופסק הדין ניתן לאחר שהצדדים עזבו את האולם, יש לשלוח להם את העתק פסק הדין.