ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גרוטס נגד בווים :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות עכו

תק 001213/07

בפני:

כב' השופט אלטר משה

תאריך:

22/02/2008

בעניין:

גרוטס ירדנה

התובעת

נ ג ד

בווים דורית

הנתבעת

פסק דין

לטענת התובעת, כעולה מכתב התביעה, היא מסרה לנתבעת בשנת 2005 בדים על מנת שהיא תתפור לה בגדים לקראת החתונה של אחייניתה שהיתה אמורה להתקיים ב- 7/9/05, אולם הבגדים לא תאמו להזמנה. היא החזירה אותם לנתבעת לתיקון, אולם עד היום הנתבעת לא החזירה לה את הבגדים. הבדים עלו לה 600 ₪ ועבור התפירה היא שילמה לנתבעת סך של 800 ₪.

בנוסף, היא מסרה לנתבעת זוג מכנסיים חדשים, שעלו לה 350 ₪, לתיקון וגם המכנסיים לא הוחזרו לה. עוד טוענת התובעת, כי ב- 1/2/06 היא שילמה במקום הנתבעת חוב לחברת חשמל תוך שהנתבעת מתחייבת להחזיר לה את הסכום הזה בתשלומים. הנתבעת החזירה לה חלק מהחוב ונותרה חייבת לה סך של 700 ₪, שבגינו ניתן לה שיק שלא כובד. לכן הגישה התובעת את תביעתה שבפניי, בה היא עותרת לחייב את הנתבעת לשלם לה סך של 5,000 ₪.

הנתבעת הכחישה, בכתב ההגנה שהגישה, את טענותיה של התובעת. לטענתה, היא תפרה את הבגדים שהזמינה ממנה התובעת, לשביעות רצונה, והבגדים נמסרו לה בחודש 9/05. יחד עם זאת, היא אישרה כי בחודש דצמבר 2006 "התובעת מסרה למקום עבודתה של הנתבעת שקית עם בגדים לתיקון". אשר לתשלום החוב לחברת החשמל, הודתה הנתבעת כי התובעת שילמה עבורה את החוב, אולם טוענת כי החזירה לתובעת את הסכום ששולם. אשר לשיק בסך 700 ₪, טענה הנתבעת כי "התובעת בחרה לא להציגו לפרעון והוא עדיין בחזקת התובעת".

בישיבת היום שמעתי את עדויותיהן של התובעת ושל הנתבעת. על סמך עדויותיהן קשה לי לקבוע היכן מצויה האמת בכל הקשור לבגדים. אציין כי הנתבעת הביאה עימה היום את הבגדים, כולל זוג המכנסיים וטענה שתיקנה את הטעון תיקון והיא מוכנה למסור אותם לתובעת. אשר לתשלום החוב לחברת חשמל, אין חולקין שהשיק על סך 700 ₪ לא נפרע. הוא הוצג היום לתיק וסומן ת/1. במצב דברים זה, ברור הוא כי הנתבעת לא החזירה לתובעת את מלוא החוב שהתובעת שילמה עבורה לחברת החשמל ונותרה חייבת לה סך של 700 ₪.

סיכומו של דבר, אני דוחה את תביעת התובעת ככל שהיא מתייחסת לעניין הבגדים, כבלתי מוכחת (עול ההוכחה על התובעת) ומקבל את התביעה, ככל שהיא מתייחסת ליתרת החוב בעניין "החוב לחברת החשמל".

אשר על כן, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת את הסך של 700 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום 10/1/07 (תאריך השיק) ועד התשלום המלא בפועל.

כן אני מחייב אותה למסור לתובעת את כל הבגדים שנמסרו לה ע"י התובעת לתיקון.

בנוסף, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת הוצאות משפט בסך 300 ₪. סכום זה ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום ט"ז ב אדר א, תשס"ח (22 בפברואר 2008) בהעדר הצדדים.

אלטר משה, שופט

למזכירות: מאחר ופסק הדין ניתן לאחר שהצדדים עזבו את האולם, יש לשלוח להם את העתק פסק הדין.