ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שרלי עוזיאל נגד גונטאר איליה :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות קריות

תק 000776/07

בתיק עיקרי: 000776/

בפני:

כב' השופטת עפרה חמו אטיאס

תאריך:

21/02/2008

שרלי עוזיאל

בעניין:

תובע

נ ג ד

1 . גונטאר איליה

2 . מעדניית תות בע"מ-וייסר מלבינה


נתבעים

ובעניין:

1.מעדניית תות בע"מ- ע"י וייסר מלבינה
2. . גונטאר איליה

תובעים שכנגד

נ ג ד

שרלי עוזיאל

נתבע שכנגד

פסק דין

 1. הצדדים הסמיכוני ליתן בתיק זה פסק דין לא מנומק על דרך הפשרה.
 1. עסקינן בתביעה ותביעה שכנגד העוסקות שתיהן בנזקי רכוש שנגרמו לתובע ולתובעת שכנגד, מעדנית תות בע"מ (להלן- "התובעת שכנגד") בגין תאונת דרכים שהתרחשה ביום 15/02/07 (להלן- "התאונה").
 1. ברכבו של התובע נהג בעת התאונה התובע בעצמו. ברכבה של התובעת שכנגד נהג הנתבע מס' 1, מר גונטאר איליה (להלן- איליה" או "הנתבע 1"). איליה היה בעת התאונה עובד של התובעת שכנגד.
 1. התובע טען בתביעתו כי בעת שנסע ברחוב החרושת, באיזור התעשיה צור שלום בקרית ביאליק הגיח לפתע רכבה של התובעת שכנגד בו נהג הנתבע 1 שהיה מצוי בחניה בצידו הימני קדמי של הכביש ופגע ברכבו.
 1. התובע לא צירף חוות דעת של שמאי להערכת נזקיו והסתפק בהגשת הצעת מחיר לפיה עלות תיקון הנזקים שנגרמו לרכבו בשל התאונה מסתכמת בסך של 2,500 ₪ כולל מע"מ. כן תבע התובע בתביעתו שכ"ט עו"ד בגין משלוח מכתב התראה בסך של 250 ₪.
 1. בכתב ההגנה ובתביעה שכנגד שהגישו הנתבע 1 והתובעת שכנגד לבית המשפט, תואר אופן התרחשות התאונה כדלקמן:

"רכבי מס' 3378127 נסע בכביש דו סטרי ברחוב החרושת בנמתיב הימני. בכוונתו היה לפנות שמאלה לסמטה שבה נמצא בית העסק (החרושת 1 א.ת. ק. ביאליק). הנהג אותת כנדרש ובמהלך פנייתו שמאלה צד ג' החליט לבצע עקיפה מצד שמאל. בעקיפה הוא נאלץ לעבור לנתיב הנגדי כשמכונית מגיעה ממולו. ולכן הוא שבר את ההגה ימינה בצורה מפתיעה וחדה עוד בטרם סיים את העקיפה וכתוצאה מכך פגע רכבי בחלקו הקדמי שמאלי"

 1. התביעה הנגדית כוללת את הנזק שנגרם לרכבה של התובעת שכנגד לפי חוות דעת שמאי בסך של 1,777 ₪ וכן את הוצאות השמאי בסך של 400 ₪. לא צורפו קבלות בגין התשלום לשמאי ובגין התיקון.
 1. בעדותו בפני חזר התובע על טענותיו בכתב התביעה לענין אופן התרחשות התאונה. איליה, בעדותו בפניי, תאר את אופן התרחשות התאונה כדלקמן:

"נסעתי ברחוב החרושת. חיכיתי שרכב מכיוון הנגדי יחלוף, הרחוב הוא דו סטרי. רציתי לפנות שמאלה ולכן המתנתי שרכב בנתיב הנגדי יעבור. אני טוען שהתובע חתך אותי מצד שמאל וכך החלק הימני קדמי של הרכב שלי נפגע מהדלתות הקדמיות של הרכב שלו. הוא בא לעקוף אותי. אני עמדתי".

 1. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות של הצדדים, שמעתי את שני הנהגים, התובע והנתבע 1, וכן את כל טיעוני הצדדים וכן עיינתי בתשריטים ובתמונות שהוגשו במהלך הדיון שהתקיים ביום 20/02/08 ולאור הסמכות שניתנה לי ע"י הצדדים ליתן פסק דין לא מנומק על דרך הפשרה, ולסילוק של התביעה והתביעה שכנגד הנני מחייבת את הנתבעים 1-2 (הנתבע 1 והתובעת שכנגד) יחד ולחוד לשלם לתובע סך של 1,500 ₪.
 1. התשלום יבוצע תוך 30 יום מהיום שאם לא כן ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד למועד התשלום בפועל.
 1. זכות להגשת בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה תוך 15 יום מהיום.
 1. המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים.

ניתנה היום ט"ו ב אדר א, תשס"ח (21 בפברואר 2008) בהעדר הצדדים

____________________

עפרה חמו אטיאס, שופטת