ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפי שוחט נגד המוסד לביטוח לאומי :

1

בית הדין לעבודה

בית הדין האיזורי לעבודה ת"א - יפו

בל 004212/06

בפני:

כב' השופטת ורדה סאמט

תאריך:

21/02/2008

החלטה

1. בפני בקשות ב"כ הצדדים להפנות שאלות הבהרה נוספות למומחה הרפואי, ד"ר סוזאנה הורוביץ, בהקשר לחוות הדעת הרפואיות שהוגשו על ידה בעניינו של התובע.

2. בהתאם להחלטת המינוי מיום 7.3.05, נתבקש המומחה הרפואי לחוות דעתו באשר לקיומו של קשר סיבתי בין תנאי עבודתו של התובע לבין הלקוי בגב ובצוואר עפ"י תורת המיקרוטראומה.

התובע עצמו ביסס תביעתו להכרת המחלה כפגיעה בעבודה על הכרת המחלה כפגיעה בעבודה על תורת המיקרוטראומה ולא על קרות ארוע ספציפי בעבודה (ר' פרוטוקול הדיון מיום 4.4.04).

3. אין מקום להפנות למומחה הרפואי עובדות נוספות ו/או חדשות שלא נכללו בהחלטת המינוי, ואין להעביר למומחה הרפואי תצהירים או פרוטוקול הדיון שהתקיים בביה"ד, אלא תיעוד רפואי בלבד.

4. בית הדין נענה פעמיים לבקשת ב"כ התובע והפנה למומחה הרפואי שאלות הבהרה. חווה"ד המשלימות הוגשו ביום 23.5.07 וביום 30.8.07.

הפניית שאלה למומחה המתייחסת להרמת משאות במשקל של 40 ק"ג עניינה אירוע ספציפי בעבודה בשנת 1993, אשר כאמור איננו מושא התביעה שכן התביעה עניינה הכרה בפגיעה בעבודה עפ"י תורת המיקרוטראומה.

תשובת המומחה הרפואי מיום 30.8.07 הוא לקונית ביותר ואין בה כדי לסייע בידי בית הדין לצורך ההכרעה בשאלה שבמחלוקת.

אשר על כן, מן הראוי להפנות למומחה הרפואי, שאלות הבהרה נוספות כמתבקש ע"י ב"כ הנתבע בבקשתו מיום 31.10.07.

5. באשר לבקשת ב"כ התובע – בהחלטת המינוי מיום 7.3.05 (סעיף 3 ב') פורטו תנאי עבודתו של התובע וצויין כי מדובר במשאות כבדים ללא ציון משקלם.

סבורני שיש חשיבות לציון משקל הציוד שנהג התובע להרים במהלך עבודתו, על מנת לקבל חוות דעת רפואית ברורה ונהירה. כאשר המומחה הרפואי מתייחס לנושא הרמת משקל "באופן נכון" ו"באופן לא נכון" ולהרמות משקל "רגילות".

על כן יש להציג בפני המומחה הרפואי את העובדה שבעבודתו הרגילה הרים התובע ציוד במשקל הנע ממשקל קל ועד לכ- 20 ק"ג, וזאת לענין השאלה האם מדובר במיקרוטראומה, וזאת להבדיל מהמשקל בן 40 ק"ג אותו הרים התובע במהלך ארוע חד פעמי בעבודה בשנת 1993.

6. החלטה למומחה תישלח בנפרד.

ניתנה היום ט"ו ב אדר א, תשס"ח (21 בפברואר 2008) בהעדר הצדדים.

ורדה סאמט - שופטת