ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פלאפון תקשורת בע"מ נגד רונן צרפתי :

בפני כבוד ה רשם בכיר אדי לכנר

תובעת/משיבה

פלאפון תקשורת בע"מ

נגד

נתבע/מבקש
רונן צרפתי

פסק דין

לפניי בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות התנגדות לביצוע תובענה על סכום קצוב בסך של 13,627 ₪.

המשיבה בכתב התביעה שהגישה כנגד המבקש טענה כי המבקש התקשר עמה בהסכם לצורך רכישה מוצרים ו/או שירותי טלפון סלולרים. המבקש התחייב לשלם למשיבה סכומים בהתאם להסכמות ביניהם.

לטענת המשיבה, המבקש הפר את התחייבויותיו ונותר חייב סך של 12,771 ש"ח.

מנגד המבקש טוען בבקשת ההתנגדות שהגיש כי אינו חייב דבר למשיבה. עוד פירט כי המשיבה באופן חד צדדי הפסיקה לספק לו את השירות שלשמו התקשר עמה בהסכם. לטענתו המשיבה הפסיקה לספק לו שירות והמשיכה לחייבו.

בנוסף פירט כי – למיטה זכרונו המשיבה הפסיקה לספק לו שירותים מאז שנת 2011 ובכך הפרה את ההסכם התקשרות ביניהם.

ביום 10.10.2021 התקיים לפניי דיון בו המבקש העיד כי – "החוב הזה הוא חוב לפני מהפיכת הסלולר כאשר אנשים היו משלמים מינימום 200-300 ₪ בהשוואה להיום שמשלמים 20-30 ₪. זאת תביעה לא מוסרית" (עמוד 2 שורות 12-13 לפרוטוקול).

בנוסף טען ב"כ המשיבה כי המבקש לא הצביע על טענות כנגד החוב גם לגופה של תביעה.

לאחר שמיעת הצדדים ועיון בחומר המצוי, אני מורה על דחיית הבקשה להארכת מועד .

לצד טענות המבקש כי נודע לו ככל היותר על ניהול תיק ההוצאה לפועל נגדו ביום 27.1.21, המבקש בחר להגיש בקשות שונות ללשכת ההוצאה לפועל וביניהן בקשה לסגירת תיק ההוצאה לפועל נגדו. ואילו את ההתנגדות שלו העוסקת בגוף טענות הגנתו בחר להגיש באיחור רב דהיינו ביום 6.6.21.

מעיון בחומר המצוי בתיק, שמיעת הצדדים והטענות שכל צד הגיש, אין חולק בנוגע לחוב של המבקש כלפי המשיבה. המבקש לא מכחיש את החוב הנטען ולראיה בעדותו העיד כי "כל הנושים הסכימו לוותר, אני לא מבקש שיוותרו פה אבל אני מבקש להתגונן" (עמוד 2 שורה 11 לפרוטוקול), המבקש לא הצביע על טעמים מיוחד בטענותיו ואף לא ביום הדיון לפניי כי יש לו טענות הגנה המצדיקות קבלת רשות להתגונן.

בהתאם להלכה הפסוקה " מבקש הרשות להתגונן רשאי להסתפק בטענות הגנה-לכאורה ולו בדוחק, אך עליו לפרט בתצהיר מטעמו את העובדות שעליהן מבוססות טענותיו. הנטל המוטל על המבקש אינו רב, אך הוא קיים". וגם ראה; ת"ט (שלום נת') 13327-12-11 נס – דן 1996 בע"מ נ' עדן לבונה – בנין השקעות ויזום (2000) בע"מ (פורסם בנבו, 25.03.2012) "על המבקש לעמוד בנטל מינימלי ולהראות כי בפיו הגנה לכאורה, ולא בדוחק, אשר אם תוכח תהווה מגן מפני התביעה. בשלב זה אין בית המשפט נכנס לבירור אמתותן של העובדות הנטענות בתצהיר ודי לה לגרסתו שלא תקרוס תחתיה בחקירה הנגדית על התצהיר".

לגופו של עניין – המבקש לא הביא טעם מיוחד לאיחור בהגשת הבקשה ולא הראה הגנה ולו בדוחק .
לאור האמור לעיל, הבקשה להארכת מועד להתנגדות וההתנגדות נדחות אפוא.

בהתחשב בנסיבות איני עושה צו להוצאות.

המזכירות תשלח החלטתי זו לצדדים ותסגור את התיק.

ניתנה היום, כ"ג חשוון תשפ"ב, 29 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פלאפון תקשורת בע"מ
נתבע: רונן צרפתי
שופט :
עורכי דין: