ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אורי דרשן הכהן נגד רחל בוכנר :

בפני כבוד ה שופטת מרים קראוס

תובע/משיב

אורי דרשן הכהן

נגד

נתבעים/מבקשות

  1. רחל בוכנר
  2. רחל צבי לנכסים והשקעות

החלטה

בהמשך לדיון שהתקיים היום בבקשת המבקשות לסילוק התביעה כנגדן על הסף, הריני להורות על דחיית הבקשה, וזאת מן הטעמים שלהלן:
כידוע, סילוק על הסף נעשה רק במקרי קיצון ובלית ברירה כאשר פתרון ענייני במחלוקת עדיף על פני סילוקה, ולכן יש לבכר תמיד דיון ענייני בפלוגתאות שבין הצדדים על פני פתרון פורמליסטי, אפילו סיכויי התביעה קלושים. [ר' ע"א 5634/05‏ ‏ צוקית הכרמל פרוייקטים בע"מ נ' מיכה צח חברה לקבלנות כללית בע"מ (4.6.2007)].

בענייננו, טענו המבקשות כי יש להורות על סילוק התביעה כנגדן על הסף בשל השתק עילה, עקב העובדה שנמצא בבית המשפט זה הליך אחר – התביעה הראשונה שהוגשה במסגרת תא"מ 59516-01-20, במסגרתו נתבעה חברת הניהול ונתבעת 2 (המבקשת 2 דנן) על סמך אותה מסכת עובדות, ומשכך, לשיטת המבקשות, .דרך המלך הייתה כי התובע יתקן את התביעה הראשונה.

איני מקבלת טענתן כנ"ל של המבקשות. לא ברור מדוע לא הוגשה בקשה לאיחוד תיקים; לא ידוע למותב זה באיזה שלב נמצא תא"מ 59516-01-20 ; עניין דמי שכירות אינו דומה לעניין דמי ניהול, גם הצדדים הם שונים ואם ידרשו עדים זהים להתייצב, שכרם ישולם על ידי מי שיקבע בית משפט, וגם עו"ד יקבלו שכרם לפי קביעת בית משפט, ולא נראה לי סביר להורות לעו"ד לתקן תביעה בתיק אחר ולהעמיס על המותב בפניו מתנהל תא"מ 59516-01-20, תביעה נוספת שהוגשה בפני.

כן טענו המבקשת כי יש להורות על סילוק התביעה כנגדן על הסף עקב העדר יריבות נגד המבקשת 1, שהרי, התביעה הוגשה נגד המבקשת 1 שעה שכל החוזים נחתמו על ידי המבקשת 2, כל הקבלות ניתנו על ידי המבקשת 2.

איני מקבלת טענה זו. המבקשת 1 הינה בעלת מניות במבקשת 2. מחקירת המבקשת 1 עולה כי המבקשת 1 לקחה אחריות מלאה על נושא השכירות, לאחר פטירת בעלה המנוח שהיה בעל 50% מהמניות במבקשת 2. כפי שטען ב"כ המבקשות לפרוטוקול, לאחר פטירת בעלה של המבקשת 1, 50% ממניותיו במבקשת 2 עברו לידי המבקשת 1.

אין מקום להורות על סילוק על הסף בטרם יתקיים בירור עובדתי של הטענות ובטרם תיבחן לעומקה השאלה האם יש מקום, בנסיבות המקרה דנן, להשתמש במנגנון "הרמת מסך".

די במפורט מעלה על מנת להורות על דחיית הבקשות לסילוק על הסף.

המבקשות ישאו, יחד ולחוד, בהוצאות בקשה זו בסך 1,500 ₪, אשר ישולמו בתוך 30 יום מקבלת החלטה זו.

קובעת להוכחות לתאריך 2.5.21 לשעה 11:30 .
בתוך 30 יום מהיום, ימציאו באי כוח הצדדים תצהירים משלימים של העדים.
בקשה להזמנת עדים תוגש עד 30 יום לפני מועד ההוכחות.
על באי כוח הצדדים להיות מוכנים לסיכומים בעל פה.

המזכירות תמציא החלטתי לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, כ' חשוון תשפ"ב, 26 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אורי דרשן הכהן
נתבע: רחל בוכנר
שופט :
עורכי דין: