ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה יעקוביאן נגד יצחק מוסאי :


בפני כבוד ה שופט איתי רגב

תובע

משה יעקוביאן

נגד

נתבע
יצחק מוסאי

החלטה

בתאריך 28.12.20 ניתן פסק דין בת"א 59135-03-19 (כבוד הש' קרשן) בו הוסכם כי בקשר לתיק שבנדון (בו הצדדים הם התובע 1 בתיק המקביל, מר יצחק מוסאי (להלן: מוסאי, הוא הנתבע בהליך שלפני) ובתו של התובע בתיק שלפני, הגב' ורד יעקוביאן) יפעלו הצדדים כדלקמן:
עורכי הדין של שני הצדדים (בתיק המקביל) ימנו בהסכמה בעל מקצוע לשם קבלת שומה של שווי עלות הקמת הגדר שהקים התובע (להלן: יעקוביאן) בקטע המפריד בין החלקות, כאשר מוסאי יישא במחצית הסכום. עוד נקבע כי בהעדר הסכמה בין הצדדים תיערך פניה להתאחדות הקבלנים לשם מינוי מומחה כאמור. החלטת המומחה תהיה סופית ומכרעת.
להסכמה זו ניתן תוקף של פסק דין והתיק שלפני נסגר.

מהעדכונים שהוגשו לתיק עולה כי לא עלה בידי הצדדים לפעול לקיומו של פסק הדין כפי שניתן. התובע, יעקוביאן, עותר עתה למינויו של מומחה מטעם בית המשפט. הנתבע, מוסאי, מוכן לשאת בחלק מהעלויות (חומרים בלבד) ומסרב למינוי מומחה מטעם בית המשפט, בשל ההוצאות הכרוכות בכך.

הסכמת הצדדים בהליך המקביל מחייבת ועל הצדדים לפעול בהתאם להן, תוך שיתוף פעולה ובמטרה להוציאן לפועל.
משלא עלה בידי הצדדים להגיע להסכמות באשר לזהותו של המומחה, ובהעדר אפשרות לקיים את פסק הדין באמצעות התאחדות הקבלנים, נכון יהיה למנות מומחה מטעמו של בית המשפט ובשלב זה – יישאו הצדד ים בעלויות המומחה בחלקים שווים.

עוד יוער, כי מבדיקה מקדימה לקראת מינויו של המומחה עולה כי שכרו של המומחה לא צפוי לפחות מ-4,000 ₪ (ויתכן שיהיה גבוה מכך, אף שבהחלטה על המינוי יוגבל השכר נוכח כך שעסקינן בהליך בבית המשפט לתביעות קטנות), וראוי כי הדבר יעמוד לנגד עיני הצדדים מבעוד מועד.

אשר על כן, ובטרם ישלים בית המשפט את ההחלטה ויורה על מינוי המומחה, יוכלו הצדדים לעשות מאמץ משותף נוסף להגיע להסכמות שייתרו ההוצאות הנוספות והודעה בעניין זה תוגש עד ליום 10.11.21.

ת"פ 12.11.21.

ניתנה היום, כ' חשוון תשפ"ב, 26 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה יעקוביאן
נתבע: יצחק מוסאי
שופט :
עורכי דין: