ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דרך ארץ הייווייז בע"מ נגד יוניברסל משאיות בע"מ :

לפני כבוד השופטת הבכירה , רחל קרלינסקי

התובעת

דרך ארץ הייווייז (1997) בע"מ

נגד

הנתבעות

  1. יוניברסל משאיות בע"מ ח.פ 512004233
  2. אוויס יו טי אס ח.פ. 520039249

פסק דין

לאחר שהוכרעה שאלת חבותן של הנתבעות במסגרת פסק דין בתיק מקביל, שהטיל את מלא האחריות לתאונה על הנתבעת 2 , נותרה שאלת הה וצאות שהנתבעת 1 עומדת על פסיקתן.

כעולה מכתבי הטענות בתיק זה , כבר במעמד הגשתן ציינה הנתבעת 2 קיומו של הליך מקביל בין הנתבעות שהתברר בבימ"ש השלום בראשל"צ ואילו הנתבעת 1 בכתב ההגנה לא התייחסה לכך. לעומת זאת ב"כ התובעת הגיש הודעה עוד ביום 18.6.2020 על פיה בכפוף להגשת עותק מחוו"ד בוחן שהוגשה בתיק האחר, אין לתובעת התנגדות כי יינתן פס"ד מותנה בתיק דנן על מלוא סכום התביעה בצירוף הוצאות ושכ"ט בה תישא הנתבעת שתחויב על פי ההכרעה בשאלת החבות בתיק המקביל. הנתבעת 1 התנגדה לכך כל עוד לא הוכיחה התובעת תביעתה.
משכך, הצדדים נערכו לזימון העדים מטעמם.

רק ביום 11.4.2021 הודיעה הנתבעת 1 שניתן פסק דין בתיק המקביל לפיו מלוא האחריות לתאונה רובצת על הנתבעת 2. לכן עתרה לדחות את התביעה כנגדה ולחייב את התובעת בהוצאות. בסיס הטענה לחיוב בהוצאות היא הגשת התביעה כנגדה "כלאחר יד" משום חלקה המלא של הנתבעת 2 בקרות התאונה.

לאחר הגשת מספר בקשות, ביניהן התנגדות התובעת והנתבעת 2 לשאת בהוצאות הנתבעת 1, ניתן פס"ד חלקי בתביעה מול הנתבעת 2 והצדדים נדרשו לבקשת הנתבעת 1 לחיוב בהוצאות.

לאחר שנתתי דעתי לטענות כל הצדדים, אני מוצאת שאין בסיס כלל לחיוב התובעת בהוצאות הנתבעת 1 . שהרי, ממה נפשך, אם מבקשת האחרונה להסתמך על הקביעה העובדתית בתיק האחר, שהתובעת לא היתה צד לו, תואיל להסתפק בהוצאות שנפסקו לה במסגרתו. לעומת זאת, אם הנתבעת 1 מבקשת לתלות בקשתה בהוצאות ניהול ההליך בתיק שלפניי, הרי היתה יכולה בנקל ובשלב מוקדם לחסכן אך לא היתה מעוניינת בכך עוד בשלבים מוקדמים כאמור.

לאור האמור, התביעה כנגד הנתבעת 1 נדחית ללא צו להוצאות.

ניתן היום, י"ד חשוון תשפ"ב, 20 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.

חתימה


מעורבים
תובע: דרך ארץ הייווייז בע"מ
נתבע: יוניברסל משאיות בע"מ
שופט :
עורכי דין: