ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד לירן צימר אלמוג :

בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מאשימה

מדינת ישראל

נגד

נאשם
לירן צימר אלמוג

החלטה

בעניין: בקשה לביטול פסק דין.

לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן כנגד הנאשם במסגרתו הורשע הנאשם בעבירה של שימוש בטלפון, עבירה מיום 11.6.20, ונגזר עליו קנס בסך 1,200 ₪.

הנאשם כפר בעובדות כתב האישום ומשכך, התיק נקבע לשמיעת ראיות ליום 18.10.21, אך הנאשם לא התייצב לדיון כלל ועורכת הדין מטעמו התייצבה לדיון באיחור ורק לאחר שניתן פסק הדין כנגדו ובהיעדרו.

עוד יצוין כי לא הוגשה כל בקשה או הודעה לבית המשפט בעניין העדרו של הנאשם מהדיון אשר היה קבוע לשמיעת הראיות ו זאת אף שהנאשם הוזהר כי אם לא יתייצב לדיון ישפט בהיעדרו .

לאחר שהתייצבה באיחור לדיון, ב"כ הנאשם ביקשה לבטל את פסק הדין שניתן בהיעדר ולדחות את הדיון ולקבוע מועד נוסף לשמיעת הראיות בכדי שהנאשם יוכל להתייצב לדיון. ב" כ המאשימה התנגד לבקשה.

דיון והכרעה

הלכה למעשה, הנאשם הציב את בית המשפט בפני עובדה מוגמרת בדבר אי התייצבותו לדיון בכלל באופן שגרם לביזבוז זמנו של בית המשפט במועד שנקבע לשמיעת הראיות בתיק . יצויין כי מדובר במועד שנקבע זה מכבר והיה על הנאשם להיערך בהתאם או להגיש בקשה מתאימה, ככל שלא יכול היה להתייצב לדיון, ולא להעמיד את בית המשפט בפני עובדה מוגמרת בדבר אי התייצבותו של הנאשם לדיון ההוכחות שנקבע בהתאם לכפירתו בעובדות כתב האישום.

רשמתי בפניי כי לדברי באת כוחו, ניסה הנאשם לפעול מול מפקדיו ב צבא, לצורך התייצבותו לדיון אך לעניין זה לא הונחה בפניי כל אסמכתא ויתרה מכך, לו ידע הנאשם כי הוא מתקשה בקבלת אישור לצאת לדיון בבית המשפט, היה עליו להגיש בקשה בהתאם במיוחד נוכח פרק הזמן הארוך שעמד בפניו מהמועד בו נקבע הדיון.

עם זאת, נוכח נימוקי הבקשה ומועד העלאתה, ולפנים משורת הדין אני מבטלת את פסק הדין שניתן בהיעדר הנאשם ביום 18.10.21 , על כל החיובים הנובעים ממנו.

ביחס לחיוב הנאשם בהוצאות הדיון שבוטל, אתייחס לכך לאחר שאשמע את הנאשם בדיון התזכורת שאני קובעת לעניין זה ליום 5.1.22 בשעה 13:00.

התייצבות הנאשם חובה.

המזכירות תעביר עותק החלטתי לצדדים ותזמנם בהתאם.

ניתנה היום, י"ג חשוון תשפ"ב, 19 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: לירן צימר אלמוג
שופט :
עורכי דין: