ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אולג פיסר נגד מרכז גריאטרי הדסים בע"מ :

16 אוקטובר 2021
לפני: כבוד הרשמת שרון חג'ג'

התובע:
אולג פיסר
ע"י ב"כ: עו"ד

-
הנתבע:
מרכז גריאטרי הדסים בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד

החלטה

בפני בקשה למתן עדות מוקדמת .

מעיון בבקשה עולה, כי התובע שהינו אזרח אוקראינה, הטוען כי עבד אצל הנתבע עד ליום 30.9.2021 וצירף כרטיס טיסה ליום 21.10.2021.
התובע צירף תצהיר תמיכה לבקשה אך ללא נימוקים, לרבות מועד הנפקת כרטיס הטיסה הנקוב.
הלכה היא, כי לבית הדין אמנם שיקול דעת נרחב להתיר גביית עדות מוקדמת בכל עת לאחר הגשת תובענה , אך יש לבחון את מידת הנזק לבעל דין שכנגד בהיערכות לדיון בשלב כה מוקדם של ההליך, כאשר ובמידה והתובע יצא את ישראל, לא תינתן אפשרות נוספת לגבות את עדותו.
עוד חשוב לציין, כי הבקשה הוגשה כשבוע ויום לפני המועד הנקוב בכרטיס הטיסה המצורף, כאשר התובע סיים את עבודתו לטענתו, ביום 30.9.2021.
בהתאם לבקשת התובע ובהתחשב בזמן מועד בי צוע המסירה האישית, יהא לנתבע 3 ימי עבודה בלבד להיערך לדיון המבוקש.

לאחר שעיינתי בבקשה מצאתי, כי בנסיבות הקיימות אין מקום לקבוע מועד לשמיעת העדות קודם לטיסה הצפויה ביום 21.10.2021 , שכן מדובר בסד זמנים קצר ולא סביר אשר יביא לפגיעה בזכות הנתבעת ל היערך כראוי לדיון ולחקירת התובע במסגרת עדות מוקדמת. אין בפרק זמן כה קצר, בכדי לאפשר לנתבעת ללמוד את כתב התביעה ולגבש הגנתה ועל כן, קבלת הבקשה תביא לפגיעה קשה בזכות הנתבע ת לקבל את יומ ה בבית הדין.
אמנם משמעות החלטה זאת עלולה להיות, מניעת יומו של התובע בבית הדין , אך זכות זאת אינה מוחלטת ויש לאזן זכות הצד שכנגד לקבל את יומו בבית הדין.
עוד חשוב להדגיש, כי מדובר בהליך יציאה מרצון, להבדיל מגירוש הנכפה על התובע על ידי הרשויות.

האיזון הראוי לטעמי יהא במתן האפשרות לדחות את מועד הטיסה על מנת שהתובע יתייצב במועד שייקבע לצורך שמיעת העדות. משכך, אני קובעת כי העדות תישמע בפניי ביום 16.11.2021 שעה 9:00.

המזכירות תזמן מתורגמן לשפה הרוסית. ככל שנדרש תרגום לשפה אחרת, על התובע להגיש הודעה על כך עד ליום 18.10.2021.
ב"כ התובע ימציא במסירה אישית העתק מכתב התביעה, הבקשה, תצהיר עדות ראשית והחלטה זו, לידי הנתבעת עד ליום 17.10.21 שעה 1 5:00 והודעה על ביצוע המסירה האישית תוגש עד ליום 18.10.21 ואם לא כן, עשוי בית הדין לבטל את הדיון.
בנוסף, על התובע להמציא כרטיס טיסה מעודכן עד 18.10.21, היה ולא יומצא כרטיס טיסה, ישקול בית הדין את ביטול הדיון ואו חיוב התובע בהוצאות משפט, לרבות לטובת אוצר המדינה.

המזכירות תשלח ההחלטה לב"כ התובע ותוודא קבלתה טלפונית.

לעיוני ביום 19.10.2021.

ניתנה היום, י' חשוון תשפ"ב, (16 אוקטובר 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אולג פיסר
נתבע: מרכז גריאטרי הדסים בע"מ
שופט :
עורכי דין: