ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בול מסחר והשקעות בע"מ נגד יוסף גגולה :


בפני כבוד ה שופטת רוני סלע

המבקשת
(הזוכה)

בול מסחר והשקעות בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד אדוה עשור

נגד

המשיבים
(החייבים 3-2)

  1. יוסף גגולה (חייב 2)
  2. ליאנה גגולה (חייבת 3)

פסק דין

בפניי בקשת רשות ערעור על החלטת כבוד רשמת ההוצאה לפועל אודליה ביטון אוחיון מיום 13.9.21, במסגרתה דחתה כבוד הרשמת את בקשת המבקשת במעמד צד אחד להטיל עיקולים ברישום טרם חלף המועד להתנגדות כנגד המשיבים - החייבים 3-2.

לאחר שבחנתי טיעוני המבקשת בבקשת רשות הערעור, וכן כל המסמכים מתיק ההוצאה לפועל שצרפה המבקשת בהתאם להחלטה מיום 10.10.21, מצאתי כי דין הבקשה להידחות.

בקשתה של המבקשת להטלת עיקולים טרם חלוף המועד להגשת התנגדות מושתתת על שני אדנים: כניסתה של החייבת 1 , חברת גגולה יוסף עבודות בניה פיתוח ושיפוצים בע"מ, להליכי חדל ות פרעון (לגביה התקבלה בקשה להטלת עיקולים טרם מסירת אזהרה), והטענה כי החייבת 3 מחקה עצמה כבעלת מניות בחייבת 1.

באשר לטיעון הראשון, כפי שציינה כבוד רשמת ההוצאה לפועל בהחלטותיה, אין מקום להרמת מסך והטלת עיקולים על בעל המניות של תאגיד רק משום אחזקתו בתאגיד. מדובר באישיות משפטית נפרדת, חדלות הפרעון של התאגיד אינה מעידה כשלעצמה על איתנותו הפיננסית של בעל המניות בתאגיד או קושי לגבות ממנו את החוב הנטען, ואין די בעצם החשש מהכבדה ביחס לחייב שהוא תאגיד, כדי לבסס חשש להכבדה גם ביחס לחייב שהוא בעל המניות עצמו. המבקשת לא הביאה ראיות כלשהן בדבר מצבם הכלכלי של המשיבים - החייבים 2 ו- 3 , כך שבדין קבעה כבוד רשמת ההוצאה לפועל שלא הובאו ראיות או נסיבות המצדיקות היעתרות לבקשה, שעה שלא בוססה ההכבדה הנטענת ביחס לחייבים אלו. יש לזכור כי עסקינן בבקשה לביצוע שטר, ולחייבים זכות שבדין להגיש התנגדות, וכפי שציינה כבוד הרשמת, ככל שלא תוגש התנגדות או לא יוסדר החוב בחלוף ימי האזהרה תוכל המבקשת לנקוט בהליכי גבייה .

באשר לטיעון השני, גם כאן אין די בעצם העברת מניות החייבת 3 בחייבת 1 כדי לבסס חשש מהברחת נכסים על ידי המשיבים. זאת בפרט נוכח העובדה שמנספח ו' לבקשה להטלת עיקולים עולה כי החייבת 3 הפסיקה להחזיק במניות החייבת 1 עוד ביום 17.3.21, דהיינו לפני שנחתם הסכם ההלוואה והשטר נשוא בקשת הביצוע דנן .

אילו הייתה המבקשת מצביעה בראיות חיצוניות על הברחת נכסים או קריסה כלכלית של המשיבים - החייבים 3-2, יתכן ומסקנתי היתה שונה, אך מאחר ולא כך הוא, לא מצאתי פגם בהחלטת כבוד רשמת ההוצאה לפועל, ודין הבקשה להידחות.

ניתן היום, י' חשוון תשפ"ב, 16 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בול מסחר והשקעות בע"מ
נתבע: יוסף גגולה
שופט :
עורכי דין: