ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יונתן מיניס נגד איתוראן איתור ושליטה בע"מ :

בפני כבוד השופטת עמיתה שרה דברת

המערער

יונתן מיניס

נגד

המשיבה
איתוראן איתור ושליטה בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד מרלין שושנה

פסק דין

בפני ערעור על פסק דינו של בית משפט השלום באשדוד בתיק ת"ט 63591-11-20 מיום 25 .5.2021, שניתן ע"י כבוד הרשם הבכיר, ערן אביטל , אשר דחה ההתנגדות שהוגשה על ידי המערער לתביעה לסכום קצוב, שהוגשה נגדו בלשכת ההוצאה לפועל.

העובדות הרלוונטיות לענין
ראשית דבר, בהתראה שנשלחה למערער על ידי המשיבה בטרם נקיטת הליכי הוצל"פ בגין התביעה לתשלום סכום קצוב בסך 1,360.63 ש"ח.
המערער לא הגיב להתראה ולא הגיש התנגדות במועד, ומשכך ננקטו נגדו הליכי הוצל"פ והוטלו עיקולים על חשבונותיו.
רק לאחר שהוטלו העיקולים הגיש בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בה טען שאין זה נכון שסירב לקבל את מכתב ההתראה ועתר לסגור את תיק ההוצל"פ, אשר לטענתו נפתח במרמה וכי אין הוא חב דבר למשיבה.

המערער לא התייצב לדיון שנקבע, אף כי בקשתו לדחיית הדיון בשל דיון אחר שקבוע לו לאותו היום בבית שמש - שהוגשה יום קודם הדיון - נדחתה ושלח את בנו, שהינו גם עו"ד, לייצגו בדיון.

טענות הצדדים
המערער טוען, שאכן נפלה פליטת קולמוס, בבקשה שהגיש, לדחיית הדיון, שכן בהדפס ת הבקשה תחת הספרה 6 הוקלדה הספרה 5, ציין שהגיש אף בקשת דחייה בתיק האחר, אך זו נדחתה, כיוון שהתיק נקבע להוכחות עוד טרם נקבע הדיון, נשוא הערעור.
עוד טוען הוא שההתראה לפני פתיחת תיק ההוצל"פ לא נמסרה לו והתצהיר של השליח הינו כוזב וב המשך מלין הוא לכספים שנגבו מחשבונו , שלא כדין, במסגרת העיקולים שהוטלו בלשכת ההוצל"פ.

המשיבה טוענת שמקור החוב בשירותי איתור ומיגון לרכב שלא שולמו לתקופה שמיום 1.2.2018- 23.1.2019, והמערער לא העלה כל נימוק של ממש בהתנגדותו.
לגבי המסירה ככל שסבר המערער, שזו לא בוצעה, היה על יו לזמן את השליח לדיון וככל שרצה לסיים ההתקשרות עם המשיבה, היה עליו לפנות בכתב כמתחייב מתנאי ההסכם ובקשה לניתוק וסיום השירות לא התקבלה.

דיון
בית המשפט דחה ההתנגדות משני נימוקים, האחד - אי התייצבות המערער לדיון, אף כי בקשת הדחייה שהגיש נדחתה יום קודם לכן , והנימוק הנוסף שאין בטיעוני המערער הגנה ולו כלשהי.

אין מדובר בפסק דין שניתן בהיעדר, מדובר בפסק דין שניתן במעמד הצדדים, שכן המערער היה מיוצג. דין הערעור לדחייה וטוב לו אם לא היה מוגש כלל. חבל שהמערער תחת לשלם החוב, נוקט בהליכים שאף גורמים להיווצרות חיובים נוספים לחובתו.

אין למערער טענה עניינית כלשהי לגבי החוב. האמירה בעלמא, שאין הוא חייב דבר, אין בה די וחייב היה לפרט ולהרחיב טענותיו בנימוקי ההתנגדות ומשלא עשה כן לא קמה לו עילת הגנה כלשהי ולו דחוקה.

המערער מטיל יהבו על הטעות שנפלה בבקשת הדחייה שהגיש במספר התיק בדיון האחר וטוען, כי המשיבה ידעה את מספר התיק הנכון ולא הביאה זאת לידיעת בית המשפט, שכן לטענתו מסר למשיבה את מספר התיק בשיחה טלפונית עם ב"כ. לא ניתן להטיל האשמה לפתחה של המשיבה, לא היא טעתה במספר התיק, אבל גם לגופו של עניין אין לכך כל חשיבות, כיוון שהבקשה לדחיית הדיון נדחתה קודם שהתבררה הטעות במספר התיק וזאת בשל העובדה שבקשת הדחיה הוגשה יום קודם הדיון, אף כי ההזמנה לדיון נמסרה למערער עוד ביום 7.12.20.

בדיון שהתקיים בפני בימ"ש קמא, טען ב"כ, שלאחר שיחה עם המערער, טענת המערער היא שלא קיבל מסמכי בי-דין ואינו יודע ממה להתגונן, אלא שאמירה זו אינה עולה בקנה אחד עם דברי המערער היום בפני, כי כאשר הגיש את בקשת הרשות להתגונן, ראה את כתב התביעה (עמוד 4 ש' 24- 26 ) שעה שהמערער משיקוליו, שאינם ברורים - בחר שלא להתייחס לכתב התביעה, אין לו להלין אלא על עצמו.

סוף דבר, כפי שקבע בית המשפט, "אין בפני המבקש הוכחה או אפילו טענה ראויה להתברר בדרך עניינית כלשהי ביחס לחוב הנתבע... בבקשת רשות להתגונן על הנתבע המבקש רשות להתגונן להתכבד ולפרט את מכלול טענות ההגנה שלו ואין הוא יכול להסתפק בהעלאת טענה כללית סתמית שאינה מפורטת לפיה אין הוא חייב דבר לתובע". (עמ' 3 לפסה"ד). אין לי אלא להסכים לקביעה זו.
בנוסף, ההסכם עליו חתום המערער עם המשיבה מבהיר התנאים לסיום ההתקשרות ובסעיף 31.1 בו, נקבע שככל וברצון הלקוח לסיים ההתקשרות יעשה כן בכתב. לא ראיתי הודעה בכתב של המערער.

הערעור נדחה.

המערער ישלם הוצאות הערעור בסך של 1,200 ש"ח. סכום זה על פירותיו יועבר למשיבה באמצעות בא כוחה, מתוך העירבון שהופקד.

כמו כן, הסכום בסך 2,432 ש"ח על פירותיו , שהופקד כתנאי להסרת העיקול, יועבר למשיבה באמצעות בא כוחה ותיק ההוצל"פ יעודכן בהתאם.

ניתנה היום, ח' חשוון תשפ"ב, 14 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.
המזכירות תשלח פסה"ד למערער באמצעות הפקס ותוודא קבלתו.

שרה דברת, שופטת


מעורבים
תובע: יונתן מיניס
נתבע: איתוראן איתור ושליטה בע"מ
שופט :
עורכי דין: