ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חאלד תמימי נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני:

כבוד השופט עמי רוטמן

התובע
חאלד תמימי

ע"י ב"כ: עו"ד סאמר חג'אזי
-
הנתבע
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד אילנה חלפון

פסק דין

בהתאם לבקשת התובע, התביעה נמחקת.

בכל הנוגע לשאלת ההוצאות, נחלקו הצדדים.

לטענת התובע, על הנתבע לשאת בהוצאותיו בשל הטיפול הלקוי בעניינו. לטענתו, נבצר ממנו להגיע לוועדה הרפואית שנ קבעה לו ליום 20.12.2020, והוא הודיע על כך לנתבע באמצעות בא כוחו. אולם לטענת התובע, הנתבע לא טרח לעדכן אותו או את בא כוחו בנוגע לתאריך החדש שנקבע לוועדה הרפואית שדנה בעניינו ביום 10.1.2021, ולכן התובע לא הופיע בפניה במועד זה. לדבריו, פנה לנתבע על מנת לתאם מועד חדש לוועדה הרפואית, אולם הנתבע סירב לעשות כן בטענה כי תביעתו של התובע נדחתה עקב אי התייצבותו והוא נדרש לשלם הוצאות לנתבע בסך 265 ₪ בגין אי התייצבותו זו . לטענת התובע, רק בעקבות פניות חוזרות ונשנות הנתבע הסכים לקבוע מועד חדש לוועדה הרפואית, בכפוף לתשלום ההוצאות בסך 265 ₪, אולם לא שלח לו כל שובר באמצעותו יוכל התובע לשלם סכום זה. התובע פנה לדבריו מספר פעמים בבקשה לקבל שובר לתשלום, אך לא נענה. עוד לטענתו, רק לאחר הגשת התביעה לבית הדין ולאחר שיחה עם המחלקה המשפטית בנתבע, הצליח הוא לשלם את הסכום הנדרש ואף התקיימה ועדה בעניינו .

הנתבע מצדו התנגד לחיובו בהוצאות. לדבריו, הודע לתובע כי באם לא יתייצב לוועדה הרפואית שנקבעה לו, ייאלץ הוא לשאת בתשלום קנס לצורך חידוש הטיפול בתביעתו. השובר לתשלום קנס זה נשלח לתובע ולבא כוחו מספר פעמים, אולם התובע בחר להגיש תביעה לבית הדין במקום לפנות אל סניפי הנתבע, ככל ולא קיבל את השוברים שנשלחו אליו, ולהסדיר באמצעותם את התשלום הנדרש ממנו. כמו כן, היה באמצעותו לפנות אל הנתבע טלפונית ולשלם בדרך זו. על כן, השיהוי והעיכוב נגרמו מצדו של התובע בלבד.

שקלתי את טענות הצדדים. מעיון במסמכים שצורפו עולה כי הנתבע שלח הן לכתובת התובע והן לכתובת בא כוחו זימון לוועדה הרפואית שהתכנסה ביום 10.1.2021 ושבפניה התובע לא התייצב. כמו כן, שלח הנתבע הן לכתובתו של התובע והן למשרד בא כוחו הודעה בדבר תשלום הקנס בסך 265 ₪ כאמור. הנתבע אמנם לא צירף אסמכתא לכך ששלח גם שוברי תשלום לתובע, אולם מנגד לא ברור מדוע התובע לא הסדיר את תשלום הקנס באמצעות הטלפון טרם הגשת התביעה לבית הדין, כפי שעשה בסופו של יום. בנסיבות אלה, ולאור העובדה שאף לא התקיים דיון בתיק, לא מצאתי לעשות צו להוצאות כנגד מי מהצדדים וכל צד יישא בהוצאותיו.

ניתן היום, ג' חשוון תשפ"ב, (09 אוקטובר 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: חאלד תמימי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: