ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חאלד עגאג נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני:

כבוד השופט עמי רוטמן

התובע
חאלד עגאג

ע"י ב"כ: עו"ד וליד חוסין
-
הנתבע
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד יפה רוטשילד

פסק דין

בהתאם להסכמת הצדדים, התביעה נמחקת.

לטענת התובע, יש לחייב את הנתבע בהוצאותיו בהליך זה לאור העובדה שהנתבע לא קיבל את טענותיו בדבר פגימות שנגרמו ל צווארו כתוצאה מתאונת העבודה שקרתה לו ושאושרה על ידי הנתבע, זאת למרות שה תובע צירף מסמכים רפואיים המעידים גם על פגימות אלו עוד טרם הגשת התביעה לבית הדין . לטענת התובע, פנה מספר פעמים לנתבע בבקשה להכיר בכאבי הצוואר שנגרמו לו, אולם פניות אלו העלו חרס, ורק לאחר שנאלץ לפנות לבית הדין, הנתבע ניאות להכיר גם בפגימה זו.

הנתבע מצדו הותיר את ההחלטה בדבר פסיקת ההוצאות לשיקול דעת בית הדין, תוך שהוא מפנה את שימת הלב לשלב המקדמי בו הסתיים הדיון ולמקובל בתביעות בנדון.

שקלתי את טענות הצדדים. מעיון במסמכים שצורפו עולה כי התובע הגיש לנתבע תעודות רפואיות בהן מפורטות פגימות שונות, לרבות פגימה בצוואר. בסופו של דבר הנתבע הכיר בפגימה זו רק לאחר הגשת התביעה בבית הדין וללא שהוגשו מסמכים חדשים על ידי התובע במסגרת הליך זה .

בנסיבות אלה, ולאחר שהבאתי בחשבון גם את השלב המקדמי בו הסתיים ההליך ללא צורך בקיומו של דיון, ואת ההלכות הנוהגות לעניין זה, החלטתי לחייב את הנתבע לשאת בהוצאות התובע בסך של 2,000 ₪, אשר ישולמו תוך 30 יום ממועד המצאת פסק הדין לנתבע. ככל שההוצאות לא ישולמו תוך המועד האמור, יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד פסק הדין ועד לתשלומן המלא בפועל.

ניתן היום, ג' חשוון תשפ"ב, (09 אוקטובר 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: חאלד עגאג
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: