ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איי.איי.ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ נגד שמעון יאמין :

בפני כבוד ה שופטת חגית בולמש

תובעים

  1. איי.איי.ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ
  2. יעקב גוטמן

נגד

נתבעים

  1. שמעון יאמין
  2. ק"ש חתמים ח.פ. 514466630

פסק דין

לפניי תביעה כספית בגין נזקי רכוש בין רכב התובעים למשאית בטון הנתבעים, כאשר לא קיימת מחלוקת כי משאית הנתבעים חלפה ברחוב בו חנה רכב התובעים, אולם המחלוקת היא האם המשאית פגעה ברכב התובעים.

התובע הגיש טופס הודעה לרבות שרטוט והודעה בכתב יד שבו תיאר כיצד משאית הבטון חלפה על פניו בעודו יושב במכונית וכאשר הוא רואה כיצד המכונית פוגעת בו.

נהג המשאית לא הכחיש ואף אישר כי עבר ברחוב ואף ציין כי מדובר ברחוב שהיה צפוף ולפיכך חלף בזהירות וטען כי לא חש בכל פגיעה. לדבריו הוא פרק בטון ברחוב הסמוך ונסע לאט ברחוב מאחר ומדובר ברחוב צר מאוד שבו חניות משני הצדדים אולם לדבריו מאחר וחלקו הקדמי של הרכב כבר, לא הייתה כל סיבה שגם חלקו האחורי לא יעבור והוא לא חש בכל פגיעה.

לאחר מס' ימים פנה אל הנתבע 1 ס דרן העבודה וסיפר לו כי התובע טוען כי פגע בו. הנתבע שלל זאת ושולל זאת גם היום.

בפני בית המשפט קיימת עדות של התובע שנכח במקום וראה את התאונה במו עיניו, ואשר פעל מיד לאחר התאונה על מנת לאתר את נהג המשאית ולקבל ממנו פרטים, ומנגד נהג המשאית מאשר כי אכן נסע ברחוב צר אולם הוא לא ראה את הפגיעה.

בשים לב לפעולות שננקטו על ידי התובע כבר בזמן אמת וכן הנסיבות שבהן נסע הנתבע, שמאששות את גרסת התובע, הרי מצאתי לקבל את גרסת התובע.
משאית לא בהכרח מרגישה כל פגיעה בפרט כאשר מדובר בפגיעה עם חלקה האחורי, ומשכך קיימת היתכנות לקבלת גרסת התובע וזאת בניגוד לטענת הנתבע לפיה לא קיימת אפשרות שלא ירגיש את הפגיעה.

התובע והנתבע תיארו את המכוניות שעמדו בצידי הכביש ויצרו הצרה של הנתיב הפנוי שבו עברה המשאית, ומשכך מאששת גם גרסת הנתבע את גרסת התובע באשר לתנאי הדרך ונסיבות קרות האירוע כפי שתוארו על ידי התובע .

לאור האמור, דין התביעה להתקבל במלואה ולפיכך הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 ישלמו לתובעים סך של 6,790 ₪ בצירוף שכר העדים כפי שנפסק, אגרת משפט ראשונה ושניה ושכ"ט עו"ד בסך 2,000 ₪.
התשלומים ישולמו בתוך 30 יום מהיום.

זכות ערעור כדין.

ניתן היום, כ"ז תשרי תשפ"ב, 03 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איי.איי.ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: שמעון יאמין
שופט :
עורכי דין: