ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אור טפירו :

בפני כבוד השופט יעקב בכר, שופט בכיר

מאשימה

מדינת ישראל

נגד

נאשמים

אור טפירו

החלטה

1. ראשית דבר:
בפני בקשה לתיקון כתב אישום.

2. נסיבות המקרה:
ביום 17/08/21, הגישה המבקשת בקשתה דלעיל באופן בו יתווספו לכתב האישום מספר עדי תביעה ודוח מעבדת טוקסיקולוגיה ותע"צ . הסניגור התנגד לבקשה שכן מדובר בשינוי מהותי בכתב האישום, דבר המונע מהנאשם אפשרות לזיכוי מוקדם ופוגע בקו הגנתו.

3. דיון והכרעה:
האפשרות לתקן את כתב האישום, נתונה לבית המשפט, בכל שלב של ההליך ואף בהליכי הערעור ובלבד שהתנאי הקבוע בסעיף 92(א) לחסד"פ [נוסח משולב], תשמ"ב-1982(להלן: " החוק") ולפיו ניתנה לנאשם הזדמנות סבירה להתגונן, נשמר מכל משמר.

ומן הכלל אל הפרט, התקשיתי למצוא במקרה דנן כיצד תיפגע יכולתו של המשיב להתגונן כראוי באם יתוקן כתב האישום באופן בו יתווספו עדי התביעה ודוח המעבדה ותע"צ דלעיל.

ראשית, הבקשה לתיקון כתב האישום הוגשה לאחר שלב ההקראה והרבה לפני תחילת שלב שמיעת הראיות בתיק שעתיד להתחיל רק ביום 23/1/22. על כן, ברור של נאשם ניתנ ת במקרה דנן ההזדמ נות הנאותה לפתח קו הגנה ביחס לאישום המיוחס לו בכתב האישום (אשר נותר בעינו) ובשים לב לעדי התביעה והדוח הנ"ל שמתווספים ( ע"פ 5019/09 חליווה נ' מדינת ישראל, [פורסם בנבו] (20.8.2013), ע"פ 104/89 דרורי נ' מדינת ישראל, פ"ד מד(1) 843, 848 (1990)). בהתאם, אף לא נפגעת אפשרות הנאשם לטעון לזיכוי מוקדם וה עובדה כי בכתב האישום המקורי לא מופיע אף עד תביעה, אין בה כדי להוביל לדחיית הבקשה.

שנית, במצב הדברים הנתון ובסד הזמנים הקבוע בהליך, לא נמנעת מהנאשם האפשרות לפתח קו הגנה חדש (ככל שדרוש לו כזה) שיש בו כדי להתגונן כנגד האישום בו הורשע ( ע"פ 63/79 עוזר נגד מדינת ישראל פ"ד לג 3), זאת למרות שעובדות כתב האישום או הוראות החוק שבו לא שונו.

שלישית, סבורני כי הוספת עדי התביעה ודוח המעבדה ותע"צ במקרה של נהיגה תחת השפעת סמים לכאורה, עשויה לחתור לחקר האמת, ואין לדחות הבקשה רק מהטעם לפיו יוכלו עדי התביעה והדוח ותע"צ לשפוך אור על הפרשה.

לפיכך, ניכר כי לנאשם תינתן הזדמנות נאותה להתגונן גם אם יתוקן כתב האישום באופן בו יתווספו עדי תביעה ודו"ח מעבדה ותע"צ , זאת מן הטעמים דלעיל.

4. סיכומו של דבר:
הריני להיעתר לבקשת המבקשת להוספת עדי התביעה, דו"ח מעבדה ותע"צ.
המזכירות תזמן עדי התביעה כמפורט בכתב האישום המתוקן למועד הקבוע ליום 23.01.22.
המבקשת תוודא הופעת עדי התביעה

ניתנה היום, כ"ד תשרי תשפ"ב, 30 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אור טפירו
שופט :
עורכי דין: