ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ISMAIL SULTAN נגד רמי לוי שווק השקמה בע"מ :

27 ספטמבר 2021
לפני: כבוד השופטת רחל בר"ג-הירשברג
התובע:
ISMAIL SULTAN
ע"י ב"כ: עו"ד ולדימיר פוסטרנק

-
הנתבעות:
1. רמי לוי שווק השקמה בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד שני הלצר
2. אלקטרה בניה בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד מורן דורי

החלטה

1. מונחת לפניי בקשת חברת אלקטרה בניה בע"מ, היא הנתבעת 2, לצרף להליך את חברת מוקד יפו בע"מ כנתבעת נוספת בהליך.
ביסוד הבקשה טענת הנתבעת 2 (להלן: אלקטרה בניה) כי היא לא העסיקה עובדים בשמירה, ואת שירותי השמירה היא קיבלה מחברת מוקד יפו בע"מ. לעניין זה צירפה אלקטרה בניה את חוזה ההתקשרות עם חברת מוקד יפו בע"מ המסדיר את תנאי ההתקשרות בין הצדדים. כן צירפה אלקטרה בניה טופס להזמנת שירותי שמירה באתר במבשרת ציון מיום 13.3.2014.
התובע מותיר את ההכרה בבקשה לשיקול דעת בית הדין אך מציין שאינו מכיר את חברת מוקד יפו בע"מ וכי בכל הנוגע להעסקתו הוא היה בקשר עם אחמד.
2. על אף שערה אני לטענת הנתבעת 1 בכתב ההגנה ולפיה בירור שערכה עם חברת מוקד יפו בע"מ העלה כי לא הוצב באתר שומר לילה, ועל פני הדברים שמו של התובע אינו מופיע ברשימת העובדים שהעסיקה, הגעתי למסקנה כי דין הבקשה להתקבל. בהתאם להלכה שהותוותה בבית הדין הארצי בתיקים שבהם מתעוררת שאלת זהות המעסיק יעילות הדיון מצדיקה לצרף לדיון את כל אלה שאפשר לראות בהם מעסיקים (ע"ע (ארצי) 56413-02-12 מ.ב. גלאט עוף למהדרין בע"מ (29.5.2012)). כל זאת על מנת שניתן יהיה לקבוע את זהות המעסיק ואת חיובי הצדדים.
בענייננו מתעוררת שאלת זהותו של המעסיק של התובע באתר בניה במבשרת ציון. מהצרופות שצירפה אלקטרה בניה עולה כי בחודש 3/2014 הזמינה מחברת מוקד יפו בע"מ שירותי שמירה לאתר במבשרת ציון. על פי טענת התובע הוא החל את עבודתו כשומר באתר במבשרת ציון בחודש 3/2014. לפיכך ניתן לשער שהעסקתו קשורה להזמנת שירותי השמירה על ידי אלקטרה בניה. ויוטעם כי בטופס ההזמנה לא פורט היקף שירותי השמירה שהזמינה אלקטרה בניה לאתר במבשרת ציון כך שלא ניתן לקבוע בשלב זה שאין מדובר בהזמנה של שומר לילה, התפקיד שאותו מילא התובע לטענתו.
3. לנוכח האמור עמדתי היא כי דין הבקשה להתקבל. על כן אני מורה על צירוף חברת מוקד יפו בע"מ כנתבעת נוספת בהליך.
4. לשם קידום ההליך הריני מורה כמפורט מטה.
[א] הנתבעת 2 תמציא לחברת מוקד יפו בע"מ, במסירה אישית, העתקים מכתב התביעה המתוקן ומכתבי ההגנה שהוגשו עד כה בהליך בצירוף החלטה זו. אישור מסירה יוגש לבית הדין בתוך 10 ימים. שאם לא כן ימשך ההליך ללא צירופה של חברת מוקד יפו בע,מ [ב] חברת מוקד יפו בע"מ תגיש כתב הגנה בתוך 30 ימים מקבלת כתבי בית הדין.
[ג] ישיבה מקדמית בהליך תשמע ביום 27.2.2022 בשעה 12:00 .
5. לעיון – 19.10.2021.
6. המזכירות, תעדכן רישומיה בכל הנוגע לצירופה של חברת מוקד יפו בע"מ כנתבעת נוספת בהליך ותמציא לצדדים זימונים לישיבה המקדמית בצירוף החלטה על השלמת הליכים מקדמיים.
ניתנה היום, כ"א תשרי תשפ"ב, (27 ספטמבר 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ISMAIL SULTAN
נתבע: רמי לוי שווק השקמה בע"מ
שופט :
עורכי דין: