ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סטינגאצ'ו אולגה נגד הרשקוביץ גיטל :

23 ספטמבר 2021
לפני: כבוד השופטת רחל בר"ג-הירשברג
התובעת:
סטינגאצ'ו אולגה
ע"י ב"כ: עו"ד רושאל צ'ולפייב

-
הנתבעת:
הרשקוביץ גיטל

החלטה

1. בהחלטה מיום 28.7.2021 הוריתי לתובעת להבהיר עניינים שונים הנוגעים לתביעה שבכותרת, בהמשך לתביעה בהליך סע"ש (י"ם) 60270-11-20 שנמחקה בפסק דין מיום 18.6.2021.
בתגובה הבהירה התובעת כי לעמדתה מדובר בתביעה חדשה "פשוטה וברורה" בה היא טוענת כי הנתבעת, גב' גיטל הרשקוביץ, הייתה המעסיקה שלה במשותף עם אמה המנוחה . עם זאת גם בכתב התביעה וגם בתגובתה התובעת עדיין אוחזת בעמדה שהיא יכולה לנהל את התביעה נגד הנתבעת בהיותה יורשת פוטנציאלית של המנוחה, שהייתה המעסיקה האמיתית של התובעת .
2. עמדתי היא שאין כל מניעה לנהל את התביעה מכוח הטענה לקיומם של יחסי עובד-מעסיק בין התובעת לבין הנתבעת לאחר שכתב התביעה יומצא לנתבעת כדין.
לעומת זאת אין להמשיך לנהל את התביעה מכוח הטענה שהנתבעת היא יורשת פוטנציאלית של אמה המנוחה. כפי שכבר הבהרתי ניהול התביעה נגד הנתבעת מכוח היותה יורשת פוטנציאלית הוא אפשרי אך חסר תוחלת ולכן אינו רצוי (ראו: החלטה מיום 4.5.2021 בהליך סע"ש 60270-11-20). עמדתי זו עומדת בעינה גם לאחר שעיינתי בפסיקה שאליה הפנתה התובעת שהיא פסיקת בית דין אזורי שאינה מחייבת בהחלטה זו, ואף מוקדמת לאמור בע"ע (ארצי) 58255-03-19 אלטזוס – עזבון המנוחה הרונס אלכסנדרה סנדרה ז"ל (30.6.2020).
3. לנוכח האמור ולמען הסדר הטוב התובעת תתקן את כתב התביעה כך שתושמט ממנו טענת התובעת ביחס למעמד הנתבעת כיורשת של אמה המנוחה. כתב התביעה המתוקן יוגש בתוך 10 י מים.
4. התובעת תמציא את כתב התביעה המתוקן והחלטה זו לנתבעת במסירה אישית. עותק מאישור המסירה יומצא לתיק בית הדין בתוך 21 ימים. שאם לא כן אשקול את מחיקת התביעה ללא התראה נוספת.
5. הנתבעת תגיש כתב הגנה בתוך 30 ימים מיום שיומצא לה כתב התביעה המתוקן.
6. התנהלות התובעת תשקל לעת פסיקת ההוצאות בתום ההליך העיקרי.
מעקב מזכירות אחר הגשת כתב התביעה המתוקן ואישור המסירה במועד.
ניתנה היום, י"ז תשרי תשפ"ב, (23 ספטמבר 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: סטינגאצ'ו אולגה
נתבע: הרשקוביץ גיטל
שופט :
עורכי דין: