ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד פלדבאום נגד מטרופולין :

בפני כבוד ה שופט איתי רגב

תובעים

  1. דוד פלדבאום
  2. טל פלדבאום

נגד

נתבעת
מטרופולין - תחבורה ציבורית בע"מ

פסק דין

תביעה זו עניינה נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 20.4.20 בהוד השרון. התובעים טוענים לנזקים בסך כולל של 5,561 ₪ בגין עלות תיקונים, שכר שמאי, אבדן ימי עבודה, טרחה ובזבוז זמן.

המחלוקת בין הצדדים היא בשאלת האחריות לקרות התאונה, וממילא להטבת הנזקים.

התובעים טוע נים כי התאונה ארעה בשל כך שאוטובוס הנתבעת פגע ברכבם שעה שזה עצר לפני מעבר חציה ביציאה מכיכר, ולמרות שנהג רכבם ניסה למנוע את התאונה בכך שסטה כשהבחין באוטובוס מתקרב אליו ואף עלה על המדרכה לשם התרחקות מהאוטובוס המתקרב.
הנתבעת טוענת, מנגד, כי רכב התובעים יצא מתחנה אוטובוס ללא איתות ובמפתיע, שעה שהאוטובוס חלף לצדו, ונפגע ממרכז האוטובוס. הנתבעת מציינת כי האוטובוס לא עצר בתחנה ולא אסף או הוריד נוסעים באותה עת.
לעיון בית המשפט הוצגו תמונות ממקום התאונה.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, ראיתי תמונות הנזקים שנגרמו לכלי הרכב המעורבים ומיקום הפגיעות בהם, ולאחר שכל אחד מהצדדים הציג בפני את אופן קרות האירוע, לגרסתו, אני מעדיף את גרסת נהג האוטובוס – זאת, בשים לב למיקום כלי הרכב, לתוואי הדרך כעולה מהתמונות ולמיקום ואופי הנזקים.

משכך, אני קובע כי האחריות לקרות התאונה מוטלת על שכם התובעים ועליהם לשאת בתוצאות הנזקים שנגרמו.

לאור האמור, אני דוחה את התביעה, ומחייב את התובעים לשלם לנתבע ת את שכר העד בסך 200 ₪, ואת הוצאות ההליך בסך 200 ₪ נוספים. כל הסכומים האמורים ישולמו תוך 30 יום, אחרת ישאו הפרשי הצמדה למדד וריבית כדין מהיום.

המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, י"א תשרי תשפ"ב, 17 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד פלדבאום
נתבע: מטרופולין
שופט :
עורכי דין: