ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קובי ציון בע"מ נגד סיצ'ם סוסיאטה פר אציוני :


לפני כבוד ה שופטת מיכל עמית - אניסמן

המבקשת

קובי ציון בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד עודד גולדשטיין ואח'

נגד

המשיבה

סיצ'ם סוסיאטה פר אציוני
ע"י ב"כ עו"ד סבינה מאייר ו/או עו"ד רוסנה לוצאטו ו/או עידו שפרלינג

החלטה

בהמשך להחלטותיי מיום 7.7.2021 ומיום 13.9.2021, הומצא ה ללשכתי מעטפה חסויה ובה העתק התכתבויות בין המשיבה לבין חברת "לודן" בנוגע לעיכובים הנטענים בהשגת אישורי העבודה בפרויקט מושא התובענה.

לאחר שבחנתי המסמכים שהומצאו ללשכתי מצאתי להורות על העברתם לעיונה של המבקשת.

מעיון במסמכים האמורים עולה כי הם רלוונטיים לדיון בטענות הצדדים בדבר האחריות להשגת אישורי העבודה.

זאת ועוד, הגם שבמסגרת החלטתי מיום 7.7.2021 (סעיף 41 להחלטה) ניתנה למשיבה האפשרות להשחיר פרטים המהווים סודות מסחריים, לשיטתה, המשיבה לא השחירה דבר במסמכים שהומצאו לבית המשפט ובכך דומה כי גילתה דעתה שלפיה הפרטים המופיעים במסמכים אלו אינם מהווים סודות מסחריים. לאחר שעיינתי במסמכים אף איני סבורה כי הם כוללים מידע על מחירים ותנאים שלא אמורים לעבור לרשותם של צדדים אחרים או שיש בהם כדי להקנות יתרון כלשהו למבקשת. על כן איני סבורה כי יש מניעה להעבירם לעיון המבקשת, אף נוכח עמדתה של נתג"ז שהוגשה לתיק בית המשפט ביום 8.3.2021.

כמו כן, המשיבה עצמה צירפה לכתב הגנתה העתק התכתבות בינה לבין חברת "לודן" (נספח 22 לכתב ההגנה). משכך, דומה כי אין בידה לטעון כעת כי ה התכתבות בינה לבין חברת "לודן" חוסה תחת תניית הסודיות שבהסכם בינה לבין נתג"ז.

מכל מקום, תניית הסודיות האמורה קובעת כי על אף חובת הסודיות החלה על הצדדים להסכם, תוכל המשיבה למסור מידע או מסמכים הקשורים להסכם אותם היא מחויבת למסור כעניין שבדין או על פי דרישה של רשות מוסמכת. לכך יש להוסיף את פסיקת בית המשפט העליון שלפיה התחייבות לסודיות יכולה אמנם להוביל להחלטה שיפוטית בדבר חיסיון, אך מדובר בהחלטה הנגזרת מנסיבותיו של כל מקרה לגופו [ראו רע"א 3788/16 רמי לוי שיווק השקמה בע"מ נ' ברנד פור יו בע"מ (פורסם בנבו, 12.7.2016), וכן רע"א 3024/18 טי.אם.אף מדיה פורס שותפות מוגבלת נ' נחמני צפריר בע"מ (פורסם בנבו, 12.6.2018)]. נוכח המפורט לעיל, ובהינתן לשונה של תניית הסודיות, איני סבורה כי המקרה שלפני מצדיק מתן חיסיון.

נוכח כל האמור, המשיבה תמציא המסמכים שהומצאו ללשכתי לעיון המבקשת, תוך 14 יום. ימי הפגרה לא יבואו במניין הימים.

המזכירות תשיבה המעטפה שהומצא ללשכתי לב"כ המשיבה.

הצדדים יודיעו עמדתם אשר לפנייה להליך גישור, כאמור בהחלטתי מיום 7.7.2021, תוך 14 יום. לאחר מכן.

תזכורת פנימית ליום 28.10.2021.

ניתנה היום, ח' תשרי תשפ"ב, 14 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קובי ציון בע"מ
נתבע: סיצ'ם סוסיאטה פר אציוני
שופט :
עורכי דין: