ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בראא מוואסי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופט מאזן דאוד

המערערת

בראא מוואסי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

פסק דין

1. לפניי ערעור על החלטת בית משפט לתעבורה בחדרה (כבוד השופט א. אחטר), מיום 3.8.21, לפיה דחה את בקשת המערערת להארכת מועד להישפט וזאת במסגרת תיק המ"ש 2776-07-21.

2. למערערת נשלחה הודעת תשלום קנס לאחר שרכב בבעלותה תועד במצלמת מהירות מסוג א 3, נוסע במהירות מעל המותר, עבירה בניגוד לתקנה 54 (א) לתקנות התעבורה.

3. המבקשת הגישה בקשה בטענה שלא קיבלה את הדוח ואין אישור מסירה המעיד על קבלת הדוח, ובשל כך הגישה בקשה להארכת מועד שהוגשה לבית משפט קמא ביום 11.7.21.

4. בית משפט קמא דחה את הבקשה.

5. בית משפט קמא קבע בהחלטתו כי די לשלוח הדוח בדואר רשום לכתובת הרשומה במשרד הפנים כדי להקים את חזקת המסירה ועל הטוען שלא קיבל את ההודעה להסביר כיצד התיעוד החסר פגם ביכולתו להוכיח את אי המצאת הדוח למענו. מכאן קבע בית משפט קמא כי חזקת המסירה חלה ולא הופרכה.

6. לטעמו של בית משפט קמא הדוח נשלח לכתובת המבקשת וחזר בציון "בלתי מספיק", המערערת לא קיימה חובתה לעדכן כתובתה המלאה ואין לה אלא להלין על עצמה.

7. בנוסף, מאחר וקיימת כפירה כללית, אין חשש לעיוות דין.

8. המערערת לא השלימה עם החלטה זו והגישה את הערעור שמונח בפניי.

9. במסגרת הערעור שבפניי, לא הועמדה החזקה בתקנה 44 א' לתקנות סדר הדין האזרחי לבחינה, כל שהועמד לבחינת בית משפט קמא ובנעליו ערכאה זו, הינה דרך הפעלת החזקה.

10. אישור המסירה חזר מען "בלתי מספיק", אין טעות בכתובת אלא לדידו של הדואר המען שנמסר אינו מספיק דיו כדי למסור למענו, אין בכך אשמה במערערת אשר לא טרחה לקבל את הדואר, או כל סיבה התלויה בה. כאשר הסיבה מען "בלתי מספיק" הדוח לא הגיע לידי המערערת מהטעם שהכתובת אליה נשלח, הינה חסרה וכאשר מצטרפים לדבר העדר פרטים נוספים כגון אי ציון שם האב או פרטים מזהים נוספים, בנסיבות אלו, חזקת המסירה הופרכה.

11. על כן, אני מקבל את הערעור, לאחר שהופרכה חזקת המסירה ולא ניתן לדרוש מהמערערת לתקן את מחדלי הרשות כאשר מצוין פעם אחר פעם שאין מספר רחובות ומספר בתים, זה תפקידה של הרשות המקומית ולא תפקידה של המערערת.

12. על כן, הערעור מתקבל. החלטת בית משפט קמא מבוטלת. המועד להישפט מוארך בגין דוח 90515418524, ההזמנה לדיון תשלח לב"כ המערערת עו"ד עבד קעדאן, ת.ד. 1550 באקה אל גרבייה.

ניתן היום, ח' תשרי תשפ"ב, 14 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בראא מוואסי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: