ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סטניסלב גלייזר נגד שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופטת רננה גלפז מוקדי

עותר

סטניסלב גלייזר (אסיר)

נגד

משיבים

1.שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים
2.מדינת ישראל

פסק דין

לפני עתירת אסיר כנגד החלטת גורמי הרפואה ביס למתן קנאביס רפואי.

העותר טוען בעתירתו כנגד החלטת הרופאה הנרקולוגית במתקן הכליאה בו הוא מוחזק, לטענתו, הרופאה אינה מספקת את המינון כפי שהותווה ברישיון השימוש בקנאביס רפואי, זאת ללא הצדקה לטעמו. העותר טוען כי מעולם לא ביצע כל ניסיון להבריח סמים ואין בסיס להחלטת הרופאה להפחית מן הכמות שאושרה לו. אי-קבלת הטיפול בכמות הקבועה ברישיון שניתן לו, פוגע ת בו ונגרם לו סבל. בדבריו בפני, שב על טענותיו כי מעולם לא ביצע הברחה של הסם ועמד על כך שאין כל הצדקה להחלטות הרפואיות בעניינו.

המשיבים בתגובתם טענו כי המדובר באסיר פלילי המרצה עונש מאסר של 10 חודשים בגין עבירות תעבורה כאשר זוהי כניסתו ה- 6 למאסר. לטענת המשיבים, שיקול הדעת ביחס לעניינים הנוגעים לרפואה מסור לגורמי הרפואה ולהם בלבד זאת בין היתר על יסוד סעיפים 11ב' וסעיף 74 לפקודת בתי הסוהר ,תשל"ב-1971.
המשיבים הציגו בפני בית המשפט מידע מודיעיני שאליו התייחסה גם הרופאה וממנו עולה כי העותר מבריח את הסם שניתן לו וסוחר בו. הודגש כי עם כניסתו של העותר לבית הסוהר הוסבר לו כי אם יבצע סחר בסם שניתן לו, לא יספקו לו את הסם. בשל המידע שהגיע בעניינו, הופעלה סנקציה של הפחתת המינון מ-20 טיפות יומיות של קנאביס רפואי ל-16 טיפות.

אחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי את הצדדים, הגעתי לכלל דעה כי דין העתירה להידחות.
ראשית, בית המשפט אינו מחליף את שיקול הדעת של הגורמים המקצועיים ובכללם גורמי הרפואה.
עם זאת, לגוף העניין, עיון במידע המודיעיני , אשר אינו מתייחס לאירוע בודד, מלמד כי יש בסיס להחלטת הרופאה בעניינו של העותר. לא מצאתי כי המשיבים או מי מטעמם פעלו תוך חריגה מן ההוראות או מן הסמכות הנתונה להם ולא מצאתי בהתנהלות גורמי הרפואה כל דופי.
בנסיבות אני מורה על דחיית העתירה.

ניתן היום, ח' תשרי תשפ"ב, 14 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סטניסלב גלייזר
נתבע: שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: